To je mašina: Huawei má nový laptop, do ktorého sa v momente zamilujete!

Čínsky gigant nám na MWC 2018 neukázal vlajkovú loď P20, ale dve tak trošku odlišné elektronické zariadenia.

Čínsky gigant nám na MWC 2018 neukázal vlajkovú loď P20, ale dve tak trošku odlišné elektronické zariadenia. O tablete MediaPad M5 si povieme až neskôr, teraz zameriame pozornosť na MateBook X Pro, prémiový laptop pre tých najnáročnejších.

Čerstvá novinka totiž pozostáva iba zo samých maškŕt. Okrem jemného 3K LTPS displeja so 100 % pokrytím farebného rozsahu sRGB, 13,9-palcovou uhlopriečkou, dotykovými kapacitami (áno, multitouch) či kontrastným pomerom 1 500:1 je v ponuke aj dychberúci pomer, pretože zobrazovací panel zaberá až 91 % tej časti precízne vyrobenej konštrukcie, na ktorej je umiestnený.

Výrobca mu preto hovorí FullVision displej – má naozaj tenučké rámiky, merajú iba 4,4 milimetra.

Laptop je hrubý 14,6 milimetra a váži niečo cez 1,3 kilogramu. Dizajn nesie minimalistické prvky a celé telo pozostáva z kvalitného kovu so špičkovou povrchovou úpravou, aby tak čo-to vydržalo.

Výkon Huawei MateBook X Pro má na starosti buď procesor Intel i5 alebo i7 ôsmej generácie. Všetko záleží už iba od konkrétnej konfigurácie, čiže od nárokov zákazníka. O grafickú stránku sa pre zmenu stará NVIDIA GeForce MX150 s 2 GB GDDR5 pamäťou. Čo sa týka samotnej výdrže, laptop vraj zvládne až 12 hodín prehrávania videa alebo 14 hodín kancelárskej práce.

TIP REDAKCIE
Huawei Watch D: Nové hodinky s podporou merania krvného tlaku!

https://www.youtube.com/watch?v=Y-ww51WFtpY

Na ukladanie dát tu slúži vysoko-rýchlostný SSD disk, ktorý podľa informácií z GSMareny dosahuje rýchlosť čítania až 3 000 MB za sekundu. Za pochvalu ale vraj stojí i integrovaný zvukový systém, pretože vie používateľa novinky doslova pohltiť. Ten tvoria rovno 4 kvalitné reproduktory s Dolby Atmos.

Sofistikovaná webkamera

MateBook X Pro je vybavený aj veľmi netradične umiestnenou a netradične fungujúcou webkamerou, ktorú tentokrát nenájdete nad displejom, ale priamo pod ním, konkrétne pod tlačidlom F5. Keď ju zrovna nepoužívate, tak ju nevidíte a ona zase nevidí vás. Z konštrukcie sa teda vysúva iba vtedy, keď ju potrebujeme, a to výrazne zdvíha úroveň súkromia.

Dostupnosť zatiaľ nepoznáme. Cena by sa mala pohybovať okolo sumy 1 500 eur.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať