animovane emoji s9

Samsung čerpal inšpiráciu z iPhonu X, aj nový Galaxy S9 má animovaných smajlíkov

Nový Galaxy S9 nie je iba o nových reproduktoroch od AKG, nadčasovom fotoaparáte alebo špičkovom výpočtovom výkone.

Nový Galaxy S9 nie je iba o nových reproduktoroch od AKG, nadčasovom fotoaparáte alebo špičkovom výpočtovom výkone. Svoje čaro skrýva aj v novej softvérovej funkcionalite, ktorej možno hovoriť animoji.

Ide totiž o animovaných smajlíkov (presnejšie povedané animované emoji) na obohatenie konverzácie s naším kamošom.

Jednotlivé pohyby smajlíkov kopírujú pohyby našej tváre, čiže to celé funguje podobne ako pri používaní iPhonu X, ktorý ponúka niečo veľmi, ale veľmi podobné. Umelá inteligencia ich najskôr pomocou prednej kamery identifikuje a následne pretransformuje do animovanej podoby. Do akej, je už iba na používateľovi čerstvého Android smartfónu.

Funkcia emotikonov využívajúcich rozšírenú realitu (AR Emoji) využíva algoritmus strojového učenia sa na základe dát, ktorý analyzuje dvojrozmerný obraz užívateľa, zmapuje viac než 100 tvárových rysov a následne vytvorí trojrozmerný model. Ten vie vyjadrovať a napodobňovať výrazy, ako napr. mrkanie alebo kývanie, čím umožňuje skutočnú personalizáciu,” uvádza Samsung v tlačovej správe.

Samsung predstavil novinku Galaxy S9 vrátane S9+ dnes večer v španielskej Barcelone, kde už tradične organizoval mediálne podujatie UNPACKED.

animoji
Animoji z iPhonu X
Total
0
Zdieľaní