Toto je posledná fotka Starmana: Teraz sa už rúti smerom k Marsu

Po tom, ako spoločnosť SpaceX úspešne otestovala najvýkonnejšiu aktuálne využívanú raketu, Falcon Heavy, sa oči mnohých upriamili na Starmana – postavičku sediacu v elektromobile Tesla Roadster.

Po tom, ako spoločnosť SpaceX úspešne otestovala najvýkonnejšiu aktuálne využívanú raketu, Falcon Heavy, sa oči mnohých upriamili na Starmana – postavičku sediacu v elektromobile Tesla Roadster. Ten skončil vo vesmíre ako testovacia záťaž rakety. Tam to však nekončilo.

Elon Musk sa rozhodol, že svoju Teslu spolu so Starmanom pošle na orbitu okolo Slnka. Vesmírom sa mali preháňať medzi Zemou a Marsom, čo však nakoniec nevyšlo. Motory boli zapnuté dlhšie, než bolo nutné, a tak sa Starman s Teslou dostane až medzi pás asteroidov.

Kamery Starmana sledovali a obraz vysielali na Zem až dovtedy, kým im nedošla energia, ktorú čerpali priamo z auta. Musk varoval, že sa to môže stať už do 12-tich hodín od štartu a tak sa aj stalo. Pred pár hodinami na svojom Instagrame zdieľal poslednú fotku Starmana.

TIP REDAKCIE
Starý za nový v podaní Apple: Android smartfóny odkupuje za smiešne nízke ceny

https://www.instagram.com/p/Be6VZEzgAEk/

Ide tak pravdepodobne o posledný záber zaujímavého nákladu, ktorý na orbite ostane ešte ďalšiu miliardu rokov. Ak ho teda netrafí asteroid a nepozmení mu trajektóriu, ktorá by ho poslala na kolíznu dráhu smerom k jednej z planét.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať