Elon Musk: Ozrutná raketa Falcon Heavy zoberie do vesmíru nový Roadster od Tesly!

Vizionár, šéf viacerých moderných spoločností a tak trošku aj blázon zverejnil na sociálnej sieti pomerne zaujímavú novinku.

Vizionár, šéf viacerých moderných spoločností a tak trošku aj blázon zverejnil na sociálnej sieti pomerne zaujímavú novinku. Pokiaľ to, čo tam napísal, myslí naozaj vážne, tak jedného dňa bude na orbite Marsu jedno z najrýchlejších áut súčasnosti.

Tým je, samozrejme, myslený len nedávno predstavený elektromobil Roadster, ktorý dostal takú akceleráciu, že dokáže zrýchliť z nuly na stovku iba za 1,9 sekundy. Podstatné tu však teraz je, že jeden z nich pôjde na dlhý výlet do vesmíru. A nie len tak hocijaký.

Smerom k obežnej dráhe Marsu pôjde špeciálny kúsok patriaci šéfovi Tesly. Ako tvrdí Elon Musk, “bude v hlbokom vesmíre miliardy rokov, teda ak sa pri výstupe nerozpadne“. Na miesto ho dostane obrovská vesmírna raketa Falcon Heavy. Tú plánujú použiť aj počas kolonizácie Marsu, čomu museli konštruktéri prispôsobiť jej prevedenie.

Falcon Heavy

V podstate sa dá povedať, že ide o akúsi rozmernejšiu a zároveň i schopnejšiu verziu rakety Falcon 9, ktorú spoločnosť SpaceX používa na vynášanie satelitov k orbite Zeme. Viac ale nezvládne, preto bolo potrebné, aby vznikla verzia Heavy s výškou až 70 metrov. Narozdiel od menšej verzie vie ponúknuť ako podstatne dlhší dolet, tak aj podstatne väčšiu nosnosť.

TIP REDAKCIE
Elektromobil od Xiaomi? Výroba sa rozbehne v roku 2024

Prvý testovací let mal síce prebehnúť už v novembri, no keďže nič nebolo, šou zrejme nastane niekedy začiatkom roka.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať