Je to možné? Táto 3D tlačiareň, ktorú majú aj na európskom sklade, stojí iba 130 eur!

To, čo bolo kedy dostupné iba pre vyvolených vo vedeckých kruhoch, sa v týchto dňoch dá zaobstarať za naozaj smiešnu sumu.

To, čo bolo kedy dostupné iba pre vyvolených vo vedeckých kruhoch, sa v týchto dňoch dá zaobstarať za naozaj smiešnu sumu. Trojrozmerná tlačiareň Anet A8 má všetko na to, aby ste si s jej pomocou vytvorili fyzické predmety presne podľa vašich predstáv.

Tým predmetom môže byť napríklad hračka alebo čokoľvek, čo by sa dalo nazvať okrasným. Kreativite sa tu jednoducho medze nekladú, preto si môžete byť istí, že vás používanie len tak rýchlo neprejde. Poďme sa ale pozrieť na technickú špecifikáciu tejto podarenej mašinky za niečo okolo 130 eur – s poštovým z Nemecka za necelých 140.

Ako tvrdí e-shop TomTop, táto “vysoko-efektívna” 3D tlačiareň pozostáva z LCD obrazovky, kde vám zobrazí užitočné informácie, alebo piatich hardvérových tlačidiel, ktoré poslúžia na jej ovládanie. Pekne vyzerajúca konštrukcia pozostáva z kombinácie kvalitného plexiskla a zliatiny hliníka, a čo sa týka samotných rozmerov, máme čo dočinenia s rozmermi o veľkosti 50 x 45 x 40 centrimetrov, takže nejde o nič, čo by sa vám nezmestilo na stôl.

Ak niekoho zaujíma, z čoho táto trojrozmerná tlačiareň vytvára produkty, tak výber konkrétneho materiálu záleží už iba na používateľovi. Možností je hneď viacero, pričom 10 metrov náplne nájdete už v základnom balení. Príprava modelu na tlačenie prebieha prostredníctvom softvéru pre osobné počítače, kde máme k dispozícii všetko, čo je na používanie Anet A8 treba.

Viac informácií nájdete v e-shop TomTop.