Bitcoin ťažia ako blázni: Zo všetkých 21 miliónov mincí zostáva asi okolo 20 %

Nielen prvá kryptomena na svete je limitovaná maximálnym počtom mincí.

Nielen prvá kryptomena na svete je limitovaná maximálnym počtom mincí. Ak limit jedného dňa dosiahneme, cena jedného bitcoinu s najväčšou pravdepodobnosťou porastie do samotných výšin. Koľko nám toho teda ešte zostáva?

Cointelegraph píše, že zhruba 20 percent z 21 miliónov bitcoinov, v trošku konkrétnejších číslach asi 4,2 milióna. Samotný limit pritom stanovil priamo v protokole kryptomeny dodnes neznámy tvorca, ktorý si hovorí Satoshi Nakamoto, aby tak vytvoril nedostatok.

Nedostatok pravdepodobne vytvára dopyt, ktorý zase robí mince cennejšie. Akonáhle sa vyťaží 21 miliónov bitcoinov, bude ešte ťažšie ich získať, čo tiež potenciálne spôsobí, že porastie cena každej mince,” vysvetľuje vyššie spomínaný web zameraný na čoraz populárnejší svet kryptomien.

Odmena za poskytovanie výpočtového výkonu na zapisovanie transakcií do tazkvaného blockchainu (digitálnej účtovnej knihy Bitcoinu) postupom času klesá, takže sa pre takzvaného minera, alebo aj ťažiča, oplatí venovať viac pozornosti rentabilnejšej, čiže ziskovejšej alternatíve. A čím je týchto minerov k dispozícii menej, tým je horšia dostupnosť, pretože mince pribúdajú do obehu pomalšie, čo sa potom môže odraziť na pomerne citeľnom náraste hodnoty.

TIP REDAKCIE
Pixel 6a taktiež poženie čipset Tensor, ponúkne však slabší fotoaparát
Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať