Prvého človeka zmrazeného po smrti kryogenickou technikou by mohli oživiť už o 10 rokov

Stovky ľudí po celom svete majú svoje mŕtve telo zmrazené v kryogenickej komore. Sú tam uschovaní po smrti v nádeji, že by niekedy v budúcnosti mohli byť vďaka pokročilej vede a technike oživení.

Stovky ľudí po celom svete majú svoje mŕtve telo zmrazené v kryogenickej komore. Sú tam uschovaní po smrti v nádeji, že by niekedy v budúcnosti mohli byť vďaka pokročilej vede a technike oživení.

Dennic Kowalski, prezident inštitúcie Cryonics, ktorá sa zaoberá zmrazovaním ľudí po smrti tvrdí, že už o desaťročie by sme mohli vidieť prvé oživenie takejto zmrazenej mŕtvoly. “Ak sa zamyslíte napríklad nad KPR, je to niečo čo pred 100 rokmi vyzeralo neuveriteľne. Dnes berieme túto technológiu ako samozrejmosť,” tvrdí Kowalski. V jeho inštitúcií, ktorá sa rozprestiera po celom svete je zmrazených asi 350 ľudí a ďalších 2 000 sa prihlásilo na zmrazenie po tom, čo umrú.

Ako prebieha zmrazenie mŕtvoly a jej uchovávanie ?

Proces zmrazovania môže začať až po tom, čo je človek legálne mŕtvy a do dvoch až pätnástich minút od zastavenia srdca. Telo je ponorené v ľade, kde je doň následne vstreknutá chemikália, ktorá zabraňuje zrážaniu krvi.

Zdroj: ThoughtCo

Potom je telo prevezené do kryogenického zariadenia, kde je vychladené na bod mrazu. Krv v tele sa nahradí proti-mrznúcim roztokom, aby sa v tele neformovali ľadové kryštáliky a zachovali sa orgány. Telo je potom zmrazené až na -130 °C a uložené do kontajneru, ktorý je následne ponorený do nádoby s tekutým dusíkom pri teplote -196 °C. Tam telá čakajú na prelom v medicíne.

TIP REDAKCIE
FOTO: Takto vyzerá iPhone 13 Pro vyrobený z roztavených častí Tesla Model 3!

Experti sú toho názoru, že to nebude fungovať  

Aj keď by bolo akokoľvek lákavé obalamutiť smrť, experti si myslia, že zmrazovanie nie je cestou. Počas zamŕzania sa totiž poškodzujú bunky a tie sa menia na kašu. Ktokoľvek by sa snažil túto kašu premeniť na živé tkanivo, neuspel by. Napriek tomu, niektorí ľudia dúfajú v zázrak.

Prihlasujú sa na túto magickú procedúru s nádejou, že jedného dňa, keď medicína postúpi vpred, bude možné vyliečiť čokoľvek čo ich zabilo a navrátiť im život. A koľko takýto posledný odpočinok pre vaše telo na niekoľko desaťročí stojí? Nemalé peniaze. Cena začína na približne 31 500 eurách.

Zdroj: CNN

Kowalski tvrdí, že tí čo sa tohto zúčastnia nemajú vlastne takmer čo stratiť, no virtuálne môžu získať úplne všetko.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať