Určite ste niekedy premýšľali nad tým či niekde na svete existuje vaše dvojča. Google Arts and Culture, čiže umenie a kultúra, vám ho môže nájsť v umeleckých maľbách a obrazoch.

Najnovšia aktualizácia umožňuje podľa vlastnej selfie a za pomoci rozpoznávania obrázkov nájsť portrét človeka, ktorý sa vám najviac podobá. Kde? Vo veľmi obšírnej umeleckej zbierke. Ak si teda dosť odvážny a pripravený podkopať sám sebe ego, smelo do toho. Aplikácia zobrazí teba a tvoje umelecké dvojča bok po boku spolu s percentuálnou zhodou. Výsledkom sa môžeš pochváliť aj na sociálnych sieťach. Nevýhodou je, že na táto aplikácia momentálne na Slovensku nefunguje.

V mnohých prípadoch sa ľudia z dávnych dôb na obrazoch skutočne podobajú na dnešných ľudí. Existujú však aj prípady, kedy tomu celkom tak nie je. Niektorí ľudia sú teda s výsledkom viac než spokojní a niektorí ho zas označili za urážku osoby. Je teda vidieť, že systémy ako tento od Google sú dobré v spájaní jednotlivých detailov, no ešte bohužiaľ nezachytia celok.

Aktualizácia je zatiaľ dostupná len v určitých oblastiach sveta, no dúfame že sa dostane nakoniec aj k nám.