Bratislavskí taxikári zvíťazili: Prvý vodič UBERu dostal pokutu!

Slovák, ktorý pracuje pre modernú prepravnú spoločnosť UBER, musí zaplatiť pokutu, lebo mu na aute chýbalo označenie, aké je vyžadované od každého taxíku.

Aj keď nejde o taxislužbu, vyzerá to tak, že pre nich platia tie isté pravidlá. Slovák, ktorý pracuje pre modernú prepravnú spoločnosť UBER, musí zaplatiť pokutu, lebo mu na aute chýbalo označenie, aké je vyžadované od každého  taxíku.

Nepomohlo mu pritom ani odvolanie, práve naopak. Aby mu náhodou nebolo málo, po tom, čo tak spravil, pokuta ešte dokonca narástla. A to z rovnej stovky na rovnú dvestovku, informuje slovenský web DSL.

Vozidlo počas vykonávania taxislužby nebolo označené strešným svietidlom žltej farby s nápisom TAXI, na predných pravých a ľavých dverách nebolo uvedené obchodné meno prevádzkovateľa taxislužby ani telefónne číslo dispečingu objednávkovej služby alebo vodiča alebo dopravcu, na pravých predných dverách ani vo vnútri vozidla nebola vystavená základná sadzba cestovného, vo vozidle nebol pevne zabudovaný taxameter spĺňajúci podmienky pre určené meradlá, ktorý vydáva potvrdenku o zaplatenom cestovnom, vodič vozidla taxislužby nemal preukaz vodiča vozidla taxislužby a prevádzkoval taxislužbu bez koncesie alebo povolenia oprávňujúceho dopravcu ponúkať dopravné služby,” takto podľa dostupných informácií znelo odôvodnenie, prečo sa tak stalo. Ako však k tomu došlo?

TIP REDAKCIE
Poznámky Alberta Einsteina ku teórii relativity vydražili za rekordnú cenu: Predali sa za 11,6 milióna eur

Nahlásil ho zákazník

DSL píše, že za všetkým stojí jeden z jeho zákazníkov, ktorý mal po jazde v Bratislave zavolať mestskej polícii, aby vodiča UBERu nahlásil. Tá prebehla ešte začiatkom apríla. Nasledovala kontrola a po tej uloženie pokuty vo výške 100 eur, pretože mu na Škode Fábia chýbalo všetko, čo by mal mať každý jeden taxík pri vykonávaní svojej služby. Čiže všetko, čo sa spomína trošku vyššie.

Aký je váš názor?

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať