Zbláznili sa? Francúzsko zakáže školákom používanie mobilných telefónov

Žiaci z francúzskych nižších škôl zrejme nebudú môcť držať smartfóny ani počas prestávok či obeda.

Triedna prohibícia im už zrejme nestačí, pretože chcú ešte viac. Žiaci z francúzskych nižších škôl zrejme nebudú môcť držať smartfóny ani počas prestávok či obeda. Zákaz má začať platiť od septembra 2018.

Teda iba v tom prípade, že avizovaný krok nenarazí na obrovský odpor. Miestny minister školstva navyše tvrdí, že koná v záujme verejného zdravia. Deti podľa neho prestávajú vzájomne komunikovať a miesto toho venujú pozornosť digitálnemu svetu na displejoch. Preto vraj nastal čas, aby s tým začali niečo robiť.

Deti sa v týchto dňoch cez prestávku spolu už viac nehrajú. Všetky sú stále iba pred ich smartfónmi, z edukačného uhľa pohľadu ide o problém,” uviedol na margo navrhovaného zákazu mobilov na základných alebo stredných školách Jean-Michel Blanquer, informuje web QZ, pričom ten sa odvoláva na taktiež miestny plátok Local.

Akoby ale niečo také prebiehalo v praxi, je momentálne otázne. Vyučujúci zrejme budú musieť dohliadať, aby každý jeden školák na začiatku dňa odovzdal svoj smartfón, a keď mu skončí denný rozvrh, dostane ho naspäť.

TIP REDAKCIE
Divadelný ústav sa stal partnerom Google: Absolvujte unikátnu online výstavu

Ako ich chcú školy skladovať? Ako zabezpečia, že ich vrátia majiteľovi na konci školského vyučovania?” rozhorčene poznamenal šéf takzvanej Federácie rodičov v štátnych školách, Gérard Pommier.

Total
34
Zdieľaní
Total
34
Zdieľať