Microsoft prvýkrát oznámil príchod Surface pro s LTE už skorej tohto roku, kedy zároveň aj sľuboval, že dátum vydania bude skorej, ako koniec roka 2017.

Ako sa nám rok blíži ku koncu, Microsoft dodržal svoj sľub, keďže oznámil, že nový Surface Pro s podporou LTE bude k dostaniu už 1. decembra. Ak sa vám tento dátum zdá povedomý, tak je to preto, lebo ho jeden zo zamestnancov Microsoftu nechtiac odhalil počas Ignite zasadania minulý mesiac.

Čo nám Surface Pro ponúkne?

Surface Pro with LTE Advanced (áno, to je meno modelu) bude obsahovať Intel Core i5 procesor a Qualcomm Snapdragon X16. Microsoft používa LTE čipset s dvadsiatimi LTE pásmami, aby sa zaistilo, že každý, kto si model zakúpi, bude mať funkčné LTE v akejkoľvek krajine na svete. Microsoft zatiaľ neoznámil presnú výdrž batérie, ale čo spoločnosť potvrdila je to, že zariadenie vydržalo 13,5 hodiny pri prehrávaní videa. Podpora LTE by mohla túto životnosť ovplyvniť, ale ako veľmi sa dozvieme až z recenzií.

Koľko peňazí si treba pripraviť?

Surface Pro with LTE bude prvýkrát sprístupnený zákazníkom 1. decembra. Základný model bude zahŕňať Intel Core i5 procesor, 4 GB RAM a 128 GB SSD úložiska za cenu 1149 dolárov. Microsoft taktiež ponúka model s 8 GB RAM a 256 GB SSD úložiskom za 1449 dolárov. Zdá sa, že tento model je priamo mierený na biznismenov, čo firma potvrdila na javisku Future Decoded eventu zameraného na biznis v Londýne dnes ráno.