VIDEO ukazuje zmeny a novinky v iOS 11, ktoré nás čakajú. Toto prinesie ďalšia aktualizácia

Spoločnosť Apple sprístupnila pre vývojárov softvéru ďalšiu beta verziu očakávanej aktualizácie operačného systému, ktorá prinesie viacero drobných, no celkom podstatných vylepšení.

Spoločnosť Apple sprístupnila pre vývojárov softvéru ďalšiu beta verziu očakávanej aktualizácie operačného systému, ktorá prinesie viacero drobných, no celkom podstatných vylepšení. Web 9to5mac preto spracoval niekoľkominútové video, kde pár z nich predviedol priamo v praxi.

Na čo všetko sa teda už onedlho môžeme tešiť?

Okrem funkcionality umožňujúcej synchronizáciu správ iMessages so vzdialeným cloud úložiskom, ktorá však v piatej bete iOS 11 prekvapujúco chýba, nás čakajú menšie vizuálne zmeny v používateľskom prostredí. Predovšetkým na flexibilnejšej vysúvacej lište s rýchlymi nastaveniami (Control Center), na obrazovke s hlavnými nastaveniami či na prekopanej obrazovke s poslednými upozorneniami, ktorá po novom pripomína takzvaný Lock Screen.

Podobné zmeny ale nájdete aj v prostredí základnej aplikácie fotoaparátu, pričom majitelia iPhonu 7 Plus získajú i dôležité vylepšenie (asistencia optickej stabilizácie obrazu) pre režim Portrét, aby tak mohli vyhotoviť kvalitný záber pri fotografovaní v zlých svetelných podmienkach. Rovnako sa ale môžu tešiť na pridanie podpory pre HDR, ktorá režimu momentálne chýba, alebo príležitosť aktivovať LED blesk.

TIP REDAKCIE
SpaceX píše históriu: Do vesmíru vynesie doposiaľ najťažší satelit!

Majitelia iPadov zase nadobudnú citeľne praktickejší a intuitívnejší multitasking, čo zabezpečí vizuálne vynovená obrazovka slúžiaca na prepínanie medzi spustenými aplikáciami vrátane nového doku poskytujúceho rýchly prístup k najčastejšie používanému softvéru alebo dokumentom.