Na obrovskom námestí v Guangzhou zamestnanci spoločnosti WL Intelligent Tech zhromaždili viac než jednu tisícku približne 45 cm vysokých Dobi robotov v snahe pokoriť tanečný rekord.

Ak si myslíte, že pokoriť rekord, kedy musíte roztancovať čo najviac robotov, je divný, tak myslite na to, že Guinessova kniha svetových rekordov obsahuje omnoho zvláštnejšie skutky. Medzi nimi je aj napríklad váha zdvihnutá očnou jamkou alebo počet klincov zatlčených ľudskou hlavou za dve minúty (38).V porovnaní s týmto je teda rekord tancujúcich robotov vcelku miernou záležitosťou.

Prečo sa spoločnosť snažila tento rekord pokoriť?

Spoločnosť do tohto išla práve preto, aby získala pozornosť ľudí a zamerala ju na Dobi robotov. A to sa im aj podarilo. Pokorili rekord s celkovým počtom 1 069 naraz tancujúcich Dobi robotov. Ak vás zaujíma, prečo spoločnosť nezaokrúhlila ich počet na 1 100, odpoveďou je, že to urobili. Avšak 31 z nich sa prevrátilo pri pokuse vytiahnuť z rukáva ťažšie tanečné kreácie, čo ich v podstate diskvalifikovalo z konečného výsledku. Tancujúce roboty sú v Číne evidentne veľkou vecou, keďže posledný rekord pre rovnakú udalosť držala spoločnosť Ever Win Company s celkovým počtom 1 007 robotov.

Čo ešte Dobi dokáže?

V súčasnosti sa na čínskom trhu predáva hlasom kontrolovateľný robot Dobi za približne 250 dolárov. Batéria vydrží okolo 40 minút a keď mu dochádza „šťava“, je to poznať na jeho očiach, ktoré sa zmenia z modrých na červené. Dobimu môžete prikázať aby sa otočil vpravo alebo vľavo, alebo vám povedal príbeh (samozrejme v čínštine). Taktiež vám dokáže ukázať nejaké kung fu pohyby a môžete ho sledovať aj v režime jogy.

A samozrejme, čo už vieme, je to, že to vie poriadne roztočiť. Či už má pri sebe svojich ďalších 1 068 kamarátov alebo nie.