VIDEO: Pozri sa, ako robot od Boston Dynamics twerkuje na song od Bruna Marsa

Robot od Boston Dynamics pod názvom SpotMini má veľa zručností, a teraz k nim patrí aj tancovanie na hudbu. A to dokonca do rytmu!

Boston Dynamics je dobre známa spoločnosť zaoberajúca sa robotikou. Ich najznámejší robot pod názvom SpotMini má veľa zručností a teraz k nim patrí aj tancovanie na hudbu. A to dokonca do rytmu!

SpotMini toho dokáže naozaj veľa. Sám si otvorí dvere, podrží ich svojmu kamarátovi robotovi alebo sa ubráni pred človekom, ak mu zabraňuje v plnení určitej úlohy. Jeho schopnosti by mohli byť využité mnohými spôsobmi, či už pre luxus, kedy by nám otváral dvere do pracovní alebo pre záchranné akcie či evakuácie budov.

V novom videu od Boston Dynamics robot tancuje na známu pieseň od Bruna Marsa, Uptown Funk. Video krásne zobrazuje jeho jedinečnú mobilitu. Robot váži 30 kilogramov a je plne elektrický. Funguje až 90 minút na jedno nabitie. Má 17 kĺbov a dlhé rameno, ktoré mu slúži ako ruka. Boston Dynamics nedávno zverejnila aj video, kde ich robot Atlas robí parkour. Ukazovať funkcie a pohyblivosť svojich robotov prostredníctvom takýchto videí je však naozaj účinnou reklamou.

TIP REDAKCIE
Tabletom Lenovo sa na Slovensku darí, majú nadpolovičný podiel na trhu

SpotMini bude k dispozícii niekedy v roku 2019, ale cenové informácie ešte nemáme. Aj keď ho možno nebudeme potrebovať na to, aby pre nás robil parkour alebo aby nám tancoval, tieto videá úspešne zobrazujú flexibilitu, precíznosť a vysoké množstvo pohybov, ktoré je tento robot schopný vykonať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať