NASA ukázala koncept vozidla pre prieskum planéty Mars. Poháňa ho solárna energia

Americký národný úrad pre letectvo a vesmír predstavil v týchto dňoch koncept prieskumného vozidla Mars Rover, ku ktorému má po dizajnovej stránke najbližšie asi Batmobil. 

Keď chcú tradiční výrobcovia automobilov nadchnúť verejnosť, predstavia koncept pripravovaného vozidla, ktorý býva futuristickejší ako jeho finálna sériová podoba.

Ak táto idea funguje pri luxusných SUV a športiakoch, bude fungovať aj pri vesmírnej misii na Mars.

Koncept Mars Rover od NASA nebude brázdiť červenú planétu v prezentovanej podobe. Jeho jedinečný dizajn má za úlohu pútať pozornosť verejnosti.

Futuristické vesmírne vozidlo nájdete vystavené v Kennedyho vesmírnom centre, pričom je súčasťou propagácie programu Summer of Mars. Program si kladie za cieľ zvýšiť povedomie verejnosti o úsilí vesmírnej agentúry NASA preskúmať planétu Mars.

mars rover
Zdroj: NASA
mars rover
Zdroj: NASA

Koncept Mars Rover navrhla floridská spoločnosť Parker Brothers Concepts, ktorá sa už veľmi podobným konceptom preslávila. Išlo o repliku batmobilu Tumbler, s ktorou sa chcel saudský tím zúčastniť pretekov Gumball 3000.

TIP REDAKCIE
God of War pre PC zožal úspech: Počas prvého dňa si hru spustilo takmer 70 tisíc hráčov

Podľa slov predstaviteľov z NASA je sci-fi rover poháňaný elektrickou energiou, ktorú čerpá zo solárnych panelov a zo 700 voltovej batérie. Súčasťou vozidla je napríklad laboratórium, ktoré umožňuje okamžité skúmanie zozbieraných vzoriek.

Ľudia z NASA poznamenali, že koncept Mars Rover nepredstavuje to, čo plánujú v roku 2020 na planétu Mars poslať. NASA zároveň ubezpečila, koncept nevznikol z prostriedkov daňových poplatníkov.

Čistý sci-fi koncept Rover Mars dokonale splnil účel a prilákal pozornosť širokej verejnosti a nadšencov vesmírnych technológií. NASA popritom buduje skutočné vozidlo, ktoré bude operovať na červenej planéte. Štart misie je naplánovaný na rok 2020.

Vedci stále dúfajú, že na planéte Mars nájdu stopy minulého mikrobiálneho života.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať