V Číne odhalili zamestnancov Applu, ktorí predávali citlivé osobné dáta zákazníkov

Ak si niekto myslel, že má pri používaní produktov od jabĺčka postarané o ochranu svojho súkromia, tak žil v jednom veľkom omyle. V jednej z čínskych provincií totiž odhalili nelegálny obchod s citlivými dátami.

Pokiaľ si niekto myslel, že má pri používaní produktov s logom nahryznutého jabĺčka postarané o ochranu svojho súkromia, tak žil v jednom veľkom omyle. V jednej z čínskych provincií sa podarilo miestnej polícii odhaliť nelegálny obchod s citlivými dátami zákazníkov spoločnosti Apple, vďaka ktorému kriminálnici zarobili až cez dychberúcich 7 miliónov dolárov.

Podľa dostupných informácií ide o dáta z osobných počítačov aj smartfónov. Do biznisu malo byť zapojených 22 ľudí, z čoho 20 z nich pracuje pre amerického výrobcu. Všetkých už zadržali pre podozrenie z páchania trestnej činnosti, pri ktorej využívali možnosti firemnej databázy, kde mali k dispozícii ako mená či telefónne čísla, tak aj Apple ID vrátane ďalších cenných osobných informácií vôbec nič netušiacich ľudí.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Tesla má na Slovensku postaviť Gigafactory! Vyrábať v nej chce najdrahšie modely

Momentálne sa ale nevie, či hovoríme o predaji dát miestnych alebo zahraničných zákazníkov Applu. Vyšetrovanie vraj prebiehalo niekoľko mesiacov pred spustením akcie, v rámci ktorej zadržali podozrivých členov dobre organizovaného gangu.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať