Úvod Veda Energia

Energia

Batérie čaká revolúcia: Vďaka novému materiálu ich nabijeme iba za pár sekúnd

Vedci skombinovali výhody klasickej chemickej batérie a takzvaného super-kondenzátora, vďaka čomu vznikol akýsi hybrid.

V Číne majú novú solárnu elektráreň: Vyzerá ako obrovská panda

Čína je zem neobmedzených možností čo sa rozhodla využiť spoločnosť China Merchants New Energy Group. Tá totiž v mestskej prefektúre Ta-tchung len nedávno vybudovala svoj nový projekt – solárnu elektráreň.

Tento inteligentný chodník vyrába elektrinu len tým, že po ňom prejdete. Lavička zas mení škodlivý vzduch na čistý

V dnešnom mestskom svete plnom hluku a nečistôt je vyslobodením nájsť čistý kúsok prírody, v ktorom sa môžete nadýchať čerstvého vzduchu a zrelaxovať. Ľudia žijúci vo veľkomestách však takúto možnosť každý deň nemajú, a tak v Londýne vznikla ulica Bird Street.

Tesla má šialenú konkurenciu: Bývalý dizajnér Tesly vytvoril elektromobil, ktorý sa doplna nabije za 9 minút

Nový elektromobil má zmeniť trh s elektromobilmi, a to hlavne vďaka dlhému dojazdu, maximálnej rýchlosti a krátkemu času nabíjania.

TESLA: Takmer všetky Superchargery odpojíme od siete. Nabíjať sa budú pomocou solárnych panelov

Z vyše 800 nabíjacích staníc ich do dnešného dňa solárne panely a batérie využíva len 6. Situácia teda nie je najideálnejšia, a to si veľmi dobre uvedomuje aj šéf firmy, Elon Musk.

Vedci vynašli batériu, ktorá sa nabije „okamžite“. Má spôsobiť prevrat v ropnom priemysle

Výskumníci z Purdue University prišli s technológiou pre batériou s „okamžitým“ nabitím, ktorá je lacná, nezávadná pre životné prostredie a hlavne bezpečná.

India do 13 rokov začne predávať len elektromobily

Každé jedno vozidlo predané v Indii po roku 2030 bude na elektrický pohon. Vyplýva to z nových plánov tamojšej vlády, ktorá svojim konaním zaiste potešila bojovníkov...

Enormnej veternej turbíne stačí jedno otočenie a celá domácnosť má dosť elektriny na celý deň

Dánska energetická spoločnosť Dong Energy dokončila výstavbu veterného parku pri pobreží anglického mesta Liverpool, ktorého súčasťou je 32 gigantických veterných turbín.  Každá z veterných turbín má...

Budúcnosť energie? Diamantové batérie vyrobené z nukleárneho odpadu dokážu fungovať tisícky rokov

Vedci z University of Bristol pišli so zaujímavým riešením. Podarilo sa im totiž vyrobiť diamant a nie len hocijaký. Ich diamant začal púť ako rádioaktívny odpad, ktorý po novom dokáže generovať energiu.

Faraday Future je auto budúcnosti. Pozrite si, ako vyzerá v novom spote

Faraday Future FF 91 je ambiciózny prémiový elektromobil, ktorý je v tejto chvíli stále predmetom vývoja a na komerčnom trhu ho ešte nenájdeme.