TECHBYTE.skTECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Čítaš: Ďalšia veľká akvizícia: Sony kupuje tvorcov hier Destiny a Halo
Zdieľať
TECHBYTE.skTECHBYTE.sk
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Hľadať
  • Domov
  • Tech
  • Recenzie
  • Veda
  • Elektromobilita
  • Domácnosť
  • Gaming
Sleduj TECHBYTE
© 2024 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
TECHBYTE.sk > Novinky > Tech > Biznis > Ďalšia veľká akvizícia: Sony kupuje tvorcov hier Destiny a Halo

Ďalšia veľká akvizícia: Sony kupuje tvorcov hier Destiny a Halo

1. februára 2022 13:34
Marek Urban
1. februára 2022
Zdieľať
2 min
Zdieľať

Len minulý mesiac sme sa stali svedkami najväčšej hernej akvizície v histórii, keď Microsoft odkúpil štúdio Activision Blizzard za 68,7 miliárd dolárov. Výrobca konzol PlayStation, japonské Sony, teraz vracia úder. Hoci nie je taký drahý, určite je zaujímavý.

Spoločnosť Sony Interactive Entertainment oznámila, že za 3,6 miliardy dolárov kupuje firmu Bungie, ktorá je podpísaná pod titulmi Halo a Destiny. Po uzavretí dohody bude Bungie fungovať ako nezávislá dcérska spoločnosť Sony, uvádza server Gamesindustry.

Súčasný šéf štúdia Pete Parsons na svojej pozícii zostáva, čo platí aj pre zvyšok aktuálneho manažérskeho tímu. Bungie zostane multiplatformovým štúdiom, nové hry môže vyvíjať a vydávať naďalej nezávisle.

Generálny riaditeľ Sony Jim Ryan uviedol, že akvizícia predstavuje dôležitý krok v ich stratégii rozširovania dosahu platformy PlayStation na oveľa širšie publikum.

Vyzdvihol dôležitosť existujúcej komunity hráčov, ako aj cieľ podporovať firmu Bungie v raste, aby sa z nej stala celosvetová multimediálno-zábavná spoločnosť. Spoločne chcú vytvoriť to najlepšie miesto pre hranie videohier.

sony
Zdroj: bungie.net

Len pre poriadok, titul Destiny 2 akvizícia neovplyvní. Zostáva na všetkých platformách, kde bude naďalej podporovaný.

Začiatok tohto roka sa nesie v znamení výrazných (obchodných) otrasov vo videohernom priemysle. Ako sme uviedli v úvode, softvérový gigant Microsoft odkúpil za 68,7 miliárd dolárov štúdio Activision Blizzard.

V rámci rekordného obchodu sa dostal k značkám ako World of Warcraft, Diablo, StarCraft či dokonca Call of Duty. Tieto hry sa ale nestanú exkluzívnou záležitosťou konzol Xbox. Aspoň nie v blízkej budúcnosti.

Riaditeľ konzolovej divízie Microsoftu Phil Spencer potvrdil zámer dodržať všetky existujúce dohody, ako aj túžbu ponechať hru Call of Duty na platforme PlayStation.

V januári okrem toho prebehla akvizícia vývojárskeho štúdia Zynga. Odkúpila ho spoločnosť Take-Two za 12,7 miliardy dolárov. Tá sa môže popýšiť hrami ako GTA, Red Dead Redemption, BioShock či Borderlands.

Zynga, naopak, prerazila s mobilnými titulmi či hrami na sociálnych sieťach. Medzi najznámejšie parí Farmville alebo Words with Friends.

Zdieľaj tento článok
Facebook Kopírovať odkaz Vytlačiť
Predchádzajúci článok MIMORIADNE: Orange predstavil nové paušály, internet a TV. Ceny sú opäť vyššie
Ďalší článok Elon Musk si zablokoval 19-ročného mladíka, ktorý sledoval jeho súkromné lietadlo
Nekomentované Nekomentované

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.

Najčítanejšie

TV, operátor
MIMORIADNE: Zaviedli povinný TV poplatok. Platiť ho musia VŠETCI a každý mesiac, mnohí o tom nevedia
8. mája 2025
Peňaženka, peniaze, euro, bankovky, DPH
Štát veľkej časti Slovákov vyplatí štedrý finančný bonus. Pozrite si presné SUMY (+ dátum)
8. mája 2025
Peniaze, bankovky, euro
Štát chystá TVRDÝ koniec: Slováci prídu o peniaze ako nikdy predtým, experti varujú pred katastrofou (čo sa deje)
8. mája 2025
Mimoriadne, peniaze, štát, zákon, DPH, transakčná daň, pokuta
MIMORIADNE: Štát chystá ďalší ZÁKON o peniazoch. Odstráni odveký problém, mnohí si prilepšia o STOVKY eur
8. mája 2025

Najnovšie články

  • Hrozí, že smartfóny Samsung budú drahšie! Firma už podniká kroky, aby sa to nestalo (čo sa deje)
  • Scéna ako zo sci-fi filmu! Humanoidný robot zaútočil na ľudí a nechcel sa upokojiť (VIDEO)
  • POZOR: Obľúbená automobilka Slovákov zvoláva 500-tisíc vozidiel. TÁTO chyba môže ohroziť bezpečnosť na cestách!
  • Máte ojazdené auto? TAKTO jednoducho zistíte, koľko ľudí ho vlastnilo pred vami (NÁVOD)
  • Štát má možnosť, ako ZNÍŽIŤ faktúry za energie. Namiesto toho ale dvíha dane (čo sa deje)

Bude sa vám páčiť

Peniaze, bankovky, euro

ZDRAŽOVANIE nemá konca kraja: Od júna Slováci zaplatia viac aj za TIETO populárne služby!

10. mája 2025
Peniaze, ceny, štát, zdražovanie

Prichádza ďalšie ZDRAŽOVANIE: Slováci sa opäť musia zmieriť s vyššími cenami (čo sa deje)

8. mája 2025
Aktuálne, peniaze, zdražovanie

AKTUÁLNE: Chystá za zmena, ktorá ovplyvní celú Európu. Týka sa aj všetkých Slovákov (čo sa deje)

3. mája 2025
Tatry, doprava, vlak

AKTUÁLNE: Vyššie ceny sa dočkali odozvy. Na stole je kľúčová PETÍCIA, Slováci ju podpisujú vo veľkom

2. mája 2025

 

Spájame vedu, technológie a internetovú kultúru.

Dôležité odkazy

  • Kontakt
  • Reklama
  • O nás
  • Cookies
  • Podmienky používania

Spoj sa s nami

© 2025 BYTE Media s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Vitaj späť!

Prihlás sa do svojho účtu

Username or Email Address
Password

Zabudol si heslo?