Elon Musk si zablokoval 19-ročného mladíka, ktorý sledoval jeho súkromné lietadlo

Sweeney tvrdí, že si ho Musk zablokoval na všetkých jeho sociálnych sieťach. “Viete, je to celkom divné,” povedal. “Chce to (konto) zrušiť, no zdá sa, že je dosť nahnevaný.”

Elon Musk sa ako svetoznáma celebrita musí potýkať s rôznymi osobnosťami. Jednou z nich je aj Jack Sweeney, ktorý zastrešuje Twitter konto ElonJet informujúce o aktuálnom pohybe súkromného lietadla vo vlastníctve svetoznámeho miliardára. To sa Elonovi, pochopiteľne, nepáči, a tak mladíkovi ponúkol 5 000 dolárov, aby s touto aktivitou okamžite skoncoval.

Ten pritom nesleduje len Elona Muska. Svoje programátorské zručnosti využíva aj na sledovanie iných miliardárov, ako sú napríklad Bill Gates či Jeff Bezos.

Sweeney sa Muska opýtal, či môže svoju ponuku navýšiť na 50 tisíc dolárov, nakoľko takáto čiastka by mu výrazne pomohla pri štúdiu a mohol by si za ňu zadovážiť aj nejaké to drahšie auto. Vizionár mu odvetil, že o ponuke popremýšľa, o čom sme vás informovali v samostatnom článku.

Musk zaujal radikálny postoj

Nastalo ticho. Musk nereagoval, a tak mladík so svojím nekonvenčným projektom pokračoval. Nové informácie však na seba nenechali dlho čakať. Sweeney po novom pre Bloomberg povedal, že si ho Elon na sociánej sieti zablokoval. Server Business Insider informuje, že Musk napokon výzvu o zaplatenie 50 tisíc dolárov odmierol so slovami, že mu takáto čiastka za odstránenie sledovacieho konta nepríde “správna”.

TIP REDAKCIE
Orange opäť rozširuje svoju ponuku: Pribudnú televízory, notebooky, smart hodinky a mnoho iného

Sweeney tvrdí, že si ho Musk zablokoval na všetkých jeho sociálnych sieťach. “Viete, je to celkom divné,” povedal. “Chce to (konto) zrušiť, no zdá sa, že je dosť nahnevaný.” Musk mal dokonca vraj zaviesť určité opatrenia, ktoré citeľne sťažujú sledovanie jeho osobného lietadla. Sweeney sa však s nimi dokázal popasovať.

“Musím ich, jednoducho, obísť,” povedal. “On išiel opačnou cestou ako ja, tak prečo by som ja nešiel opačnou cestou ako on?”

Business Insider požiadal obe strany o dodatočný komentár, doposiaľ sa však nedočkal odpovede.