AKTUÁLNE: Štát spravil nepochopiteľný škrt. Zrušil dotácie na podporu obnoviteľných zdrojov!

Miliónové dotácie sú minulosťou.

SIEA, Slovenská inovačná a energetická agentúra podľa portálu TVNoviny.sk spravila razantnú zmenu v tom, aké dotácie ponúka. Podľa dostupných informácií malo dôjsť k úplnému zastaveniu projektu „Zelená domácnostiam,“ ktorého najnovšie výzvy boli plánované na 2. a 3. máj. Ľudia, ktorí chceli využiť dotáciu na inštaláciu kotlov na biomasu, tak majú smolu.

Pozastavené je podávanie žiadostí o poukážky na kotly na biomasu, fotovoltické panely a slnečné kolektory, ktoré malo byť spustené v pondelok 2. mája, v stredu 4. mája a v pondelok 9. mája,priznáva SIEA na svojom webe.

Vraj nemajú peniaze

SIEA svoje rozhodnutie obhajuje faktom, že o program bol enormný záujem, s ktorým si finančne nevedeli dať rady. O ďalších plánoch má agentúra informovať v ďalších dňoch. Či dôjde k úprave výšky dotácií alebo či ich stopnú úplne, nateraz nie je jasné.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6a OFICIÁLNE: Smartfón, ktorý šetrí s rozumom

O tom, že išlo o rýchle rozhodnutie svedčí aj fakt, že SIEA podľa informácií TVnoviny.sk ešte minulý týždeň informovala o spustení projektu. Agentúra mala na poukážky vyčlenených viac ako 15,8 milióna eur. Doteraz ich využilo cez 36 000 žiadateľov.

Podobnou katastrofou boli aj dotácie na elektromobily. Prvotný balíček dotácií sa totiž doslova bleskovo rozobral za pár minút, no a na druhý stále márne čakáme. Je známe, že minister hospodárstva Slovenska, Richard Sulík, je oveľa väčším fanúšikom automobilov na vodík. Či tento fakt nejakým spôsobom ovplyvňuje jeho snahy sa nedá vylúčiť.

Ilustr. foto: Daibau, redakcia

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať