Nintendo Switch na Androide: Hry budeme môcť hrať pomocou šikovného emulátoru!

Stále mu však chýbajú viaceré podstatné časti. Absenčku má napríklad nastavenie rozloženia ovládania, nastavenie nicku, výber jazyka a problémy má aj s udržaním spoľahlivého výkonu.

Jednou z najväčších výhod Androidu je jeho otvorenosť novým možnostiam. Operačný systém od Google umožňuje vývojárom vymýšľať rôzne zajímavé spôsoby, ktoré robia z pozerania do smartfónu vynikajúci používateľský zážitok. Jedným z týchto spôsobov má byť napríklad aj nový emulátor, ktorý nepochybne rozšíri hernú knižnicu nejedného gamera.

Androidoví nadšenci v posledných rokoch priniesli do tohto operačného systému rôzne zaujímavé tituly, ktoré by v ňom bez ich zápalu neboli. Reč je napríklad o hrách pôvodne určených pre SNES, Sega Saturn či PlayStation 2.

Foto: Nintendo

Switch na smartfóne

Čo by ste ale povedali na možnosť, keby si na svojom smartfóne môžete zahrať aj hry určené pre konzolu Nintendo Switch? Presne to má totiž v úmysle nový emulátor s názvom “Skyline”, ktorý je v súčasnosti vo fáze vývoja. Využívať má prvky z Ryujinx a yuzu, dvoma ďalšími projektami zameranými na emuláciu Switch, píše server Phandroid.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovenská pošta varuje všetkých. Ak vám príde toto, môžete prísť o peniaze!

Nakoľko Skyline ešte nie je dokončený, ťažko posúdiť jeho kvalitu. V týchto okamihoch dokáže rozbehnúť len hŕstku hier, pričom nie všetky sú úplne kompatibilné a hrateľné. Úspech však bol zaznamenaný pri tituloch Super Mario Odyssey a Celeste, ktoré sa nielenže podarilo spustiť, ale dokonca fungovala aj podpora pre viacero ovládačov.

Stále je čo robiť

Emulátoru stále chýbajú viaceré podstatné časti. Absenčku má napríklad nastavenie rozloženia ovládania, nastavenie nicku, výber jazyka a problémy má aj s udržaním spoľahlivého výkonu.

Pripomeňme taktiež, že pre spustenie Switch hier na Android smartfóne budú vyžadované prístupové kľúče.

Ešte je stále čo dobiehať, no zatiaľ to so Skyline vyzerá veľmi sľubne. Čo my vieme, možno si už onedlho budete môcť “Máriovské preteky” s vašimi blízkymi užiť aj na telefóne. Veď prečo nie?

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať