Google odhalil Pixel Watch. Budú schopné konkurovať hodinkám od Apple?

Prémiové smartwatch prídu už túto jeseň.

Google počas podujatia I/O konečne ukázal svoje dlho očakávané inteligentné hodinky Pixel Watch. Potvrdil tak doterajšie špekulácie, aspoň čo sa týka dizajnu. Tešiť sa možno na elegantný vizuál, ktorý nepochybne doplní prvotriedny softvér a hardvér. Žeby Apple Watch konečne získali bojaschopného konkurenta? Nechajme sa prekvapiť.

Gigant mal pri vývoji svojich prvých smartwatch kombinovať vlastné prvotriedne zručnosti s kapacitami spoločnosti Fitbit, ktorú odkúpil ešte v roku 2019 za 2,1 miliardy dolárov. Ohľadom technických parametrov sa toho zatiaľ veľa nevie, no údajne budú Pixel Watch kompatibilné výhradne s Android smartfónmi, pričom majú disponovať podporou pre 4G konektivitu, píše BBC.

Pričinenie Fitbit do hodiniek prinesie viaceré užitočné funkcie a možnosti, ako je napríklad sledovanie tepu, spánku či pohybových aktivít.

Google bol na podrobnejšie detaily ohľadom Pixel Watch pomerne skromný. Okrem kompatibility v podstate zmienil len to, že hodinky sa budú zaraďovať do prémiového segmentu a že budú dostupné niekedy na jeseň. Všetky kľúčové informácie sa tak ku nám budú dostávať postupne v priebehu nadchádzajúcich mesiacov.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Obrovský POZOR! Nové SMS-ky potichu kradnú peniaze, ak máš túto banku, spozorni!