Wear OS v hodinkách Fitbit? Asi si budeme musieť počkať

Hodinky Versa 4 či Sense 2 na Wear OS pravdepodobne nepresedlajú.

Značka Fitbit je vo svete nositeľných technológií známym menom, hoci jej hodinky a náramky nepatria medzi najpredávanejšie. Fitbit je súčasťou hardvérovej divízie Googlu, výrobcu kúpil za 2,1 miliardy dolárov. Akvizícia bola ohlásená v roku 2019 a definitívne spečatená začiatkom roka 2021.

Ako vieme, Google má okrem toho v malíčku operačný systém Wear OS. Najnovšiu verziu 3.0 výrazne zlepšil, pričom ju vyvíjal v spolupráci so Samsungom. Aj preto boli Galaxy Watch 4 prvými hodinkami na trhu s touto verziou nositeľného operačného systému.

Dalo by sa povedať, že má Google v talóne všetko podstatné – hardvér firmy Fitbit a schopný operačný systém k tomu. Google počas predstavenia Wear OS 3 oznámil, že nové hodinky s týmto operačným systémom nedodá na trh len Samsung, ale aj Fitbit.

V tejto chvíli to však vyzerá, že sa ich tak skoro nedočkáme, čo je určite škoda. Server 9to5google našiel v zdrojovom kóde najnovšej verzie aplikácie Fitbit zmienky o nových produktoch.

TIP REDAKCIE
RTX 4000: Nová generácia grafík príde skôr. V prvých PC sa môžu objaviť už v júli
Fitbit
Model Sense Foto: Fitbit

Pracovné označenia Hera a Rhea majú patriť nadchádzajúcim generáciám hodiniek Versa a Sense. Spomína sa pri nich rozlíšenie displeja 366 x 366 pixelov. Tretí typ, s kódovým pomenovaním Nyota, môže byť ďalším modelom Fitbit Luxe s rozlíšením obrazovky 124 x 208 pixelov.

Čo však zamrzí, kód neposkytol ani len najmenší náznak prítomnosti operačného systému Wear OS. Dostupné je iba pôvodné softvérové riešenie, ktoré slúži na prepojenie firmvéru hodiniek so smartfónom.

Zdá sa teda, že Google napriek sľubom ešte nie je pripravený nasadiť Wear OS 3 do hodiniek Fitbit. Samozrejme, veci sa môžu časom ešte zmeniť. Google vlastné inteligentné hodinky v ponuke nemá.

Model Pixel Watch je predmetom rôznych špekulácií dlhodobo. Azda ho konečne spoznáme v tomto roku. Možno si Google nasadenie systému Wear OS 3 takticky necháva pre vlastné hodinky. Apple Watch a Galaxy Watch by si poriadneho súpera istotne zaslúžili.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať