VIDEO: Takto ukrajinskému vojakovi zachránil život jeho smartfón, pravdepodobne Galaxy S21 FE!

Samsung s ochrannou technológiou Knox nežartoval.

Vojna na Ukrajine väčšinou prináša tragické zábery a príbehy, ktoré by sme v 21. storočí nemali stretávať. Má však aj svetlé ba až úsmevné momenty. Jedným z nich je aj príbeh ukrajinského vojaka, ktorému život zachránil predmet, ktorý vo vrecku iste nosíš aj ty – jeho smartfón.

Smartfón od spoločnosti Samsung totiž zastavil dobre mierenú guľku vypálenú ruským vojakom. Video má pochádzať z východu Ukrajiny, kde momentálne prebiehajú najtvrdšie strety medzi oboma armádami.

Na videu, ktoré sa rýchlo rozšírilo po všetkých sociálnych sieťach, je ukrajinský vojak, ktorý z vrecka vytiahol poškodený smartfón, ktorý následne ukázal svojim kolegom. Na záberoch je jasne vidieť, ako sa v ňom zasekla guľka, ktorá by inak skončila v tele šťastlivca.

Jediná vec, ktorá mi zachránila život, bol telefón… a psia známka (dog tag), ktorú som dostal,“ hovorí vojak. No a aký telefón teda zachránil život? Podľa našich odhadov môže ísť o Samsung Galaxy S21 FE, poprípade o Samsung Galaxy S20. Pozrite si ho však aj vy, možno ho budete vedieť identifikovať presnejšie.