galaxy watch 4

Dramatické zlepšie výdrže? Galaxy Watch 5 majú ponúknuť gigantickú batériu

Konečne poriadna výdrž?

Pokiaľ Samsung nezmení svoju stratégiu vydávania nových produktov, v priebehu augusta by sme mali spoznať ďalšie generácie inteligentných hodiniek Galaxy Watch 5 a Watch 5 Classic. Existuje však šanca, že spoločnosť predstaví ešte jeden model – Galaxy Watch 5 Pro.

Informáciu o tomto zariadení získal server Sammobile, ktorý sa dlhodobo venuje službám a produktom juhokórejského Samsungu. Uvádza však, že existencia hodiniek Galaxy Watch 5 Pro ešte nie je potvrdená na 100 %.

Pro verzia hodiniek identifikovaná kódovým označením SM-R925 má ponúknuť jedno výrazné zlepšenie – poriadne objemnú batériu. Akumulátor s avizovanou kapacitou 572 mAh by tak bol v porovnaní s batériou v súčasných Galaxy Watch 4 (44 mm, 361 mAh) až o takmer 60 % väčší.

Súčasná generácia hodiniek Galaxy Watch 4

Ťažko povedať, ako by takáto kapacita ovplyvnila celkovú veľkosť hodiniek. Označenie „Pro“ ale napovedá, že budú väčšie, ťažšie a v neposlednom rade drahšie. Teoreticky by sme tiež mohli dostať bohatšiu senzorovú výbavu alebo napríklad „profesionálne“ športové režimy. Reč je však zatiaľ iba o batérii.

Dobrou správou je, že i štandardné Galaxy Watch 5 majú ponúknuť väčší zásobník energie. V prípade 40 mm verzie kapacita batérie pravdepodobne vzrastie z 247 mAh na 276 mAh. Podobný posun by mal zaznamenať aj 44 mm model.

TIP REDAKCIE
4ka opäť rozširuje svoje služby: Oddnes ponúka už aj internet či telku na doma!

V kontexte nadchádzajúcich hodiniek od Samsungu sa už neraz spomínal aj snímač telesnej teploty, ktorý by rozšíril rad zdravotno-športových funkcií. Po tejto vymoženosti má nakoniec pokukovať aj Apple so svojimi Apple Watch.

Funkciu merania teploty dnes ponúka iba veľmi malý počet hodiniek, napríklad prémiové Huawei Watch 3 Pro. Dôvodom môže byť, že je jednoducho nepresná. Hodinky merajú teplotu z povrchu pokožky, na čo majú vplyv vonkajšie faktory, napríklad pobyt na priamom slnku alebo cvičenie. Teplota pokožky tým pádom nemusí zodpovedať teplote ľudského tela.

V prípade nových hodiniek Galaxy Watch 5 si ale môžeme byť istí jednou vecou – operačným systémom Wear OS. Google jeho poslednú verziu vyvíjal práve v spolupráci so Samsungom, v súčasnej generácii hodiniek sa osvedčila. Tizen už asi nechýba nikomu.