Galaxy Watch 5: Priniesť môžu snímač telesnej teploty!

Samsung možno rozšíri monitorovacie schopnosti svojich nadchádzajúcich hodiniek.

Ďalšiu generáciu inteligentných hodiniek z dielne Samsungu, Galaxy Watch 5, by sme mali po spoznať po vzore súčasnej verzie niekedy v auguste. Hoci majú do oficiálnej premiéry ešte ďaleko, máme tu prvý náznak toho, čo ponúknu.

Juhokórejský technologický server etnews.com sa domnieva, že Samsung pridá do hodiniek Galaxy Watch 5 funkciu merania telesnej teploty. Novinka by tak rozšírila rad zdravotno-športových schopností, v rámci ktorých dokáže aktuálna generácia hodiniek merať srdcový tep, okysličenie krvi, EKG či krvný tlak.

Meranie telesnej teploty pomocou hodiniek však nie je zrovna jednoduché, problémom je presnosť. Teplotu zosnímanú z povrchu pokožky nad zápästím ovplyvňuje vonkajšie prostredie, napríklad pobyt na priamom slnku alebo cvičenie. Inými slovami, teplota pokožky nemusí zodpovedať teplote ľudského tela.

ET News ale predpokladá, že Samsung vyvíja technológiu, ktorá dokáže merať telesnú teplotu pomocou hodiniek čo najpresnejšie. Pokiaľ by sa mu to podarilo, mohlo by ísť o praktickú funkciu.

TIP REDAKCIE
RTX 4000: Nová generácia grafík príde skôr. V prvých PC sa môžu objaviť už v júli

Telesná teplota je dôležitým zdravotným ukazovateľom. Zvýšená teplota – horúčka, môže upozorniť na rôzne ochorenia, či už bežné prechladnutie, nejaký zápal alebo všetkým dobre známy Covid-19.

Galaxy Watch 5
Meranie teploty v hodinkách Huawei Watch 3 Pro

Funkcia merania teploty v hodinkách je dnes skôr vzácnosťou. Výrobcovia sa do nej nepúšťajú možno práve kvôli tomu, že je jednoducho nepresná. Ponúkajú ju ale hodinky Fitbit Sense (monitorovanie počas noci) či prémiové Huawei Watch 3 Pro.

Nakoniec, aj o nadchádzajúcich hodinkách Apple Watch Series 8 sa špekuluje, že by mohli ponúknuť snímač telesnej teploty. Apple obhospodaruje takmer tretinu z celosvetového trhu s nositeľnými zariadeniami. Samsung by v inováciách zaostávať nemal, pokiaľ chce úhlavnému konkurentovi dýchať na krk. Počkáme si na ďalšie detaily.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať