Len pre smartfóny Galaxy? Samsung má pracovať na novom type čipsetov

Nie je vylúčené, že Samsung so zariadeniami Galaxy bude jedného dňa niečím podobným, ako je teraz Apple a jeho iPhone.

Samsung je na svetovom trhu úspešný aj vďaka čipsetom Exynos, ktoré už niekoľko rokov používa vo svojich zariadeniach. Nedá sa však povedať, že by si vďaka nim získaval ktovieakú popularitu. Oproti druhej alternatíve, procesorom Snapdragon od Qualcommu, totiž vlastné čipy Samsungu ponúkali a stále ponúkajú slabší výkon a nižšiu energetickú efektivitu.

To sa však môže v možno už blízkej budúcnosti zmeniť. Podľa príspevku od informátora Ice universe na Twitteri mal TM Roh, prezident Samsung Electronics, povedať, že spoločnosť začne s výrobou procesorov určených špeciálne pre smartfóny Galaxy. Bližšie informácie zatiaľ neposkytol.

Ako píše server Phandroid, táto novinka bola súčasťou juhokórejského článku, ktorého obsah bol preložený strojom, čiže mohli uniknúť určité časti kontextu. Ak však prehlásenie reprezentanta Samsungu skutočne malo znieť tak, ako je uvedené vyššie, znamená to, že výrobca pracuje na čipsete určeného výhradne pre smartfóny. Exynos sa síce v smartfónoch Galaxy nachádza taktiež, no nie exkluzívne.

TIP REDAKCIE
ASUS predstavil nové notebooky Zenbook 2022: Pri špičkovom hardvéri to naozaj nekončí!

Samsung sa tak pri vývoji nového procesoru môže plne sústrediť na to, aby dokázal čo najefektívnejšie kooperovať s nastaveným formátom smartfónov. Hoci zatiaľ nemáme k dispozícii žiadne bližšie informácie, nie je vylúčené, že Samsung so zariadeniami Galaxy bude jedného dňa niečím podobným, ako je teraz Apple a jeho iPhone.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať