Zlé správy pre Samsung: Exynos 2200 v benchmarku pohorel, prekonal ho aj vyše rok starý Snapdragon

Exynos 2200 na našom trhu poháňa najnovšie vlajkové lode spoločnosti Samsung, menovite Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra.

Procesory Exynos sa zo strany zákazníkov nikdy netešili ohromnej popularite, a to z viacerých pádnych dôvodov. V porovnaní s čipmi Snapdragon od Qualcommu ponúkali vždy nižší výkon a horšiu energetickú efektivitu. A hoci je pravda, že sa rozdiel medzi dvoma variantmi v priebehu posledných rokoch zmenšil, stále nemožno povedať, že by si boli rovnocenné. A žiaľ, platí to aj pre Exynos 2200, najnovší procesor od Samsungu.

Ešte pred jeho predstavením sme sa dozvedeli, že Exynos 2200 neponúkne až tak ohromné vylepšenia, minimálne nie v rámci CPU a GPU, a to aj napriek tomu, že sa pýši grafikou od AMD. Sľúboval však obrovský pokrok vo výkone umelej inteligencie.

Exynos 2200 zaostáva aj za vyše 2-ročným čipom od Apple

Nanešťastie pre Samsung to vyzerá, že sústredenie sa len na jeden aspekt nebolo jedno z tých šťastnejších rozhodnutí. Procesor sa totiž objavil v benchmarku, ktorý nám prezradil, že Exynos 2200 po výkonnostnej stránke nestačí nielen na aktuálne konkurenčné čipsety, ale ani na tie spred dvoch rokov. O téme informuje server Gizchina.

TIP REDAKCIE
iPhone čaká obrovská zmena: Apple vraj plánuje presedlať na USB-C!

Výsledky testovania v prostredí platformy Geekbench 5.1 ukazujú, že Exynos 2200 v testovaní na jedno jadro nestačil nielen na konkurenčný Snapdragon 8 Gen 1, ale ani na A13 Bionic, ktorý Apple uviedol na trh spolu s iPhone 11 pred vyše dvomi rokmi.

Exynos 2200 na našom trhu poháňa najnovšie vlajkové lode spoločnosti Samsung, menovite Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra.

Čo sa týka testovania na viac jadier, tu už síce nový Exynos dokázal prekonať A13 Bionic, no stále zaostáva. Umiestnil sa nad ním aj Snapdragon 888 z decembra 2020.