AKTUÁLNE: Anonymous hlási obrovský úspech. Nabúrali sa do kamier v Kremli, zverejnili video!

Hackerom sa podarilo na kamery nielen napojiť, ale aj zverejniť získané zábery vo forme približne minútu dlhého videa.

Anonymous v rámci prebiehajúceho vojnového konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou plnia veľmi dôležitú úlohu. Hackerská skupina sa snaží čo najviac podraziť nohy režimu v útočiacej krajine, ktorá odstrihuje miestne obyvateľstvo od skutočných faktov. A treba uznať, že sa jej v tom celkom darí.

Anonymous vyhlásili Rusku kybernetickú vojnu krátko po jeho invázii na Ukrajinu. Odvtedy už stihla niekoľkokrát dehonestovať prezidenta Vladimira Putina, napojiť sa na špionážne satelity, zhodiť vládne weby a mnoho ďalšieho.

Len včera sme vás prostredníctvom samostatného článku informovali, že Anonymous zverejnili kompletný zoznam vojakov, ktorí majú mať na svedomí nedávny masaker v ukrajinskom meste Buča. Teraz, len o deň neskôr, udierajú znovu a ešte tvrdšie.

Sme v Kremli

O najnovší husársky kúsok sa postarala skupina The Black Rabbit World, ktorá funguje v úzkej spolupráci s Anonymous.

Anonymous na svojom konte na Twitteri zverejnili príspevok, v ktorom informujú o úspešnom nabúraní sa skupiny Black Rabbit do kamerového systému, ktorý je nainštalovaný priamo v ruskom Kremli. Ide o centrum tamojšej vlády, čiže o azda najdôležitejšie miesto celej krajiny, v ktorom sídli aj Vladimir Putin.

TIP REDAKCIE
Definitívne zbohom: Apple po vyše dvoch dekádach končí s legendárnym iPodom

“Nezastavíme sa, kým neodhalíme všetky vaše tajomstvá. Nebudete schopní nás zastaviť,” píše sa v príspevku. “Teraz sme vo vnútri zámku, v Kremli.”

Putina na videu nevidno

Hackerom sa podarilo na kamery nielen napojiť, ale aj zverejniť získané zábery vo forme približne minútu dlhého videa. Zábery zobrazujú priebeh politických rokovaní a zasadnutí, no žiaľ bez zvuku.

Tí, ktorí dúfali, že sa na videu objaví aj Putin, ostanú sklamaní. Pracovisko ruského prezidenta je podľa všetkého súčasťou oveľa komplexnejšieho a zabezpečenejšieho kamerového systému, ak sa tu teda vôbec nejaký nachádza.

Total
68
Zdieľaní
Total
68
Zdieľať