netflix

Netflix ruší viaceré projekty, môže za to strata predplatiteľov

ReedHastings, CEO spoločnosti, vysvetľuje, že chce “robiť to, čo chcú diváci vidieť”.

Netflix v poslednom kvartáli prišiel o približne 200 tisíc predplatiteľov, kvôli čomu streamovacia platforma teraz ruší viacero rozbehnutých projektov. Reed Hastings, generálny riaditeľ, chce ponúkať len taký obsah, ktorý používatelia chcú vidieť. O novinke informuje server Gizchina.

Spoločnosť v stredu prišla s tragickou správou. Prvýkrát vo svojej histórii prišla o 200 tisíc predplatiteľov, čo je naozaj veľa. Okamžite začala hľadať riešenia, ako sa s touto nepríjemnou situáciou vysporiadať.

Našla hneď dve. Prvým je získanie nového zdroja príjmov. Platforma má taktiež čoskoro ponúknuť nový typ predplatného, ktoré síce bude lacnejšie, no bude obsahovať reklamy. Druhým je šetrenie finančných prostriedkov, čiže zrušenie produkcie časti obsahu.

Zrušených bolo niekoľko seriálov, ako napríklad Bone či The Twits. Do vysielania sa taktiež nikdy nedostanú ani seriály Toil či Trouble.

Tvorcovia nie sú spokojní

Pochopiteľne, režiséri zúria. Elizabeth Ito, tvorkyňa City of Ghosts, a ďalší obivňujú Netflix z manipulácie s údajmi, čím sa platforma snažila odôvodniť svoje rozhodnutie. Hastings vysvetľuje, že chce “robiť to, čo chcú diváci vidieť”.

Náznaky novej stratégie sú viditeľné už teraz. Ako príklad možno použiť čerstvý systém pre kategórie, ktorého cieľom je sa lepšie prispôsobiť každému používateľovi. Nie každý s ním však súhlasí. Viacerí tvorcovia sa sťažujú na propagačné okno pre ich seriály a filmy, ktoré je vraj príliš krátke, a teda nedokáže u sledovateľov vytvoriť dostatočne veľký záujem.

TIP REDAKCIE
Markíza Krimi: Čo bude vysielať a kedy presne začína?