Elon Musk nechce Twitter kvôli peniazom, jeho motív je oveľa hlbší

Nie je to “spôsob, ako zarobiť peniaze”, povedal. “Ekonomika ma vôbec nezaujíma.”

Elon Musk má o Twitter evidentný záujem. Ten však nie je poháňaný peniazmi ani všetkou tou ekonomikou, ktorá by stála za prípadnou akvizíciou. Jeho úmysly sú trochu inde.

Musk v polovici mesiaca prehlásil, že je ochotný odkúpiť 100 % podiel v spoločnosti za celkovo 43,4 miliardy amerických dolárov. “Twitter má mimoriadny potenciál. Ja ho uvoľním,” napísal najbohatší muž sveta predsedovi predstavenstva Twitteru, Bretovi Taylorovi.

Prízvukuje, že jeho motívom nie sú peniaze. “Myslím si, že je veľmi dôležité, aby existovala inkluzívna aréna pre slobodu prejavu,” povedal počas konferencie TED2022, informuje portál Business Insider.

“Ekonomika ma vôbec nezaujíma”

Podľa Muska je nevyhnutné, aby ľudia mali “realitu a vnímanie, že môžu slobodne hovoriť v medziach zákona”. Tvrdí, že platforma, ktorá je maximálne dôveryhodná a široko inkluzívna, je pre budúcnosť civilizácie mimoriadne dôležitá. Nie je to “spôsob, ako zarobiť peniaze”, povedal. “Ekonomika ma vôbec nezaujíma.”

Vizionár netvrdí, že by bol ideálnym lídrom Twitteru, pričom ráta s tým, že by sa počas jeho panovania vyskytli nejaké tie chyby. Chce však robiť to, čo je pre spoločnosť najprospešnejšie, nehľadiac na prípadné prešľapy.

TIP REDAKCIE
Legendárny Black Mirror sa vracia! Netflix vraj chystá 6. sériu obľúbeného seriálu

Spoločnosť Twitter verejne potvrdila ponuku na akvizíciu, no zatiaľ na ňu bližšie nereagovala. Sociálna sieť 14. apríla uviedla, že návrh dôkladne preskúma, aby určila postup, ktorý je podľa nej v najlepšom záujme spoločnosti a všetkých akcionárov Twitteru.