Čínska firma žiada od zamestnancov, aby pred odchodom z práce posielali vedeniu screenshot o využití batérie vo svojich smartfónoch

Vedenie tvrdí, že tento systém kontroly nikdy nebol o narúšaní súkromia zamestnancov, ale o zvýšení produktivity tým, že sa uistilo, že v práci zbytočne dlho nesurfujú po sociálnych sieťach alebo nehrajú hry.

Šéf malej spoločnosti v čínskom Wuhane vymyslel pomerne nekonvenčný spôsob podpory produktivity na pracovisku. Od svojich zamestnancov žiada, aby mu pred odchodom z práce poslali screenshot zachytávajúci využitie batérie vo svojich smartfónoch. Téme sa venuje server Oddity Central.

Na túto prinajmenšom zaujímavú praktiku upozornil jeden zo zamestnancov na sociálnej sieti. Pochopiteľne, verejnosť reagovala silným odporom. Zatiaľ čo jedni hovorili, že tento systém kontroly je zbytočný, iní zamestnancom odporúčali, aby z práce odišli a našli si lepšie miesto niekde inde.

“Je to nehorázne, keď spoločnosť začne robiť takéto veci. Zvyčajne to znamená, že to s ňou ide z kopca a môžete začať plánovať zmenu zamestnania,” píše sa v jednom z komentárov na sociálnej sieti Weibo. “Je to zásah do súkromia,” napísal ďalší užívateľ.

A dá sa povedať, že zásah do súkromia to z určitého hľadiska je. Každý sa v práci občas pozrie na telefón, zakázané to predsa nie je. A navyše, s prehľadom využitia batérie sa spájajú aj štatistiky o používaní jednotlivých aplikácií, a to by vedenie nemalo za bežných okolností čo zaujímať.

TIP REDAKCIE
Ani vo dvojici, ani opitý: Najväčšia sieť zdieľaných kolobežiek prináša VEĽKÉ zmeny!

Ďalšie komentáre sa namiesto odsúdenia tejto praktiky zameralo skôr na otázku, ako by sa dala obísť. Viacerí odporučili, aby si zamestnanci do práce brali ešte jeden “sekundárny” telefón a posielali screenshoty z neho.

Poniektorí zo zamestnancov sa vraj odvážili sa príliš prísnemu systému postaviť. Väčšina sa však obávala prípadnej straty zamestnania, a tak radšej sklonili hlavy.

Čo sa týka vedenia, to tvrdí, že tento systém kontroly nikdy nebol o narúšaní súkromia zamestnancov, ale o zvýšení produktivity tým, že sa uistilo, že v práci príliš dlho nesurfujú po sociálnych sieťach alebo nehrajú hry.

Žiaľ, wuhanská firma nie je jedinou kontroverznou témou v rámci pracovnej sféry v Číne. Viacero miestnych spoločností sa stále častejšie a častejšie dostáva na titulné stránky novín pre svoje pozoruhodné “metódy zvyšovania produktivity”. Tie majú zahŕňať ponižovanie zamestnancov za neplnenie cieľov až po inštaláciu časovačov na toaletách.