Xiaomi 12 Ultra má byť predstavený v máji, stáť vraj môže vyše 1 600 €!

Interiér poskytne útočisko rýchlym pamätiam, špičkovému (zatiaľ nepredstavenému) čipsetu Snapdragon 8 Gen1+ a taktiež 4 900 mAh batérii s podporou pre 120 W nabíjanie.

Čínske Xiaomi nedávno uviedlo na globálny trh tri svoje najnovšie zariadenia, ktoré boli nejaký čas dostupné len na domácom trhu. Konkrétne išlo o modely Xiaomi 12, Xiaomi 12X a Xiaomi 12 Pro. To však zo strany výrobcu nie je na tento rok všetko. Chystať má ešte dve zariadenia – cenovo dostupný Xiaomi 12 Lite a nabúchané delo v podobe Xiaomi 12 Ultra.

Áno, je to skutočne veľa smartfónov, no každý z nich dokáže ohúriť niečím iným. Napríklad taký Xiaomi 12 Lite ponúkne komponenty strednej triedy za cenu, ktorá nezruinuje ani skromnejšie rozpočty. A čo taký Xiaomi 12 Ultra? To bude presný opak. Pôjde o prešpikovanú vlajkovú loď, ktorá zaujme nielen dizajnom (hlavne zadnej strany), ale aj cenovkou, ktorá bude priam masívna.

Xiaomi 12 Ultra zatiaľ nebol predstavený ani na domácej pôde, no vraj sa to už čoskoro zmení. Mukul Sharma, známy informátor, podľa serveru Pricebaba očakáva, že zariadenie bude v Číne predstavené počas mája. Presný dátum, žiaľ, neposkytol.

TIP REDAKCIE
Elektromobil lacnejší ako spaľovák? Táto automobilka to chce dokázať do 6 rokov!

Xiaomi 12 Ultra: QHD+ displej a 120 W nabíjanie

Čo sa týka špecifikácií, Xiaomi 12 Ultra nesklame ani na jednom fronte. Podľa ďalšieho informátora, ktorý vystupuje ako Digital Chat Station, bude jeho prednú stranu pokrývať nádherný OLED displej s rozlíšením QHD+ a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Interiér poskytne útočisko rýchlym pamätiam, špičkovému (zatiaľ nepredstavenému) čipsetu Snapdragon 8 Gen1+ a taktiež 4 900 mAh batérii s podporou pre 120 W nabíjanie.

Vitaj, Leica!

Po otočení smartfónu čelom vzad sa nám naskytne pohľad na gigantický foto modul okrúhleho tvaru, ktorý má byť domovom pre celkovo štyri snímače. Zostava má obsahovať hlavný snímač obrazu, ultraširokouhlý senzor a dva periskopy. Na foto systéme sa mala pričiniť aj známa spoločnosť Leica.

Zdroj: LetsGoDigital

A cena? Hoci zariadenie zatiaľ nie je zoficiálnené, podľa českého serveru Mobilizujeme.cz sa špekuluje o čiastke až 1 600 € bez dane. No podobne, ako všetko, čo je predmetom špekulácie, aj túto informáciu treba brať s aspoň miernou rezervou.