Xiaomi 12 Ultra sa blíži: Čaká nás gigantický foto modul a špičkové komponenty!

Kedy príde na trh? Niektorí predpokladajú, že sa tak stane niekedy medzi júlom a septembrom.

Xiaomi s vlajkovými loďami na najbližšie obdobie rozhodne nekončí. Na zozname má mať model Xiaomi 12 Ultra, ktorý má byť stelesnením toho najlepšieho, čo dokáže čínsky výrobca aktuálne ponúknuť. A vidno to bude už na prvý pohľad. Doslova.

Podľa renomovaného informátora známeho ako Digital Chat Station má Xiaomi 12 Ultra používať hlavný snímač obrazu od Sony, nie od Samsungu, ako tomu bolo pri Xiaomi Mi 11 Ultra. O objektíve toho zatiaľ veľa nevieme, nakoľko sa má prvýkrát ukázať ako súčasť predmetnej vlajkovej lode.

Xiaomi 12 Ultra s ULTRA veľkým modulom

Ako píše server PhoneArena, v rámci kapacity prítomných fotoaparátov sa doposiaľ hovorilo o 50 Mpx hlavnom snímači, 48 Mpx teleobjektíve s 5x zoomom a 48 Mpx ultraširokouhlým senzorom. Všetky tri budú súčasťou priam gigantického foto modulu v tvare kruhu, ktorý pokryje takmer presnú polovicu zadnej strany smartfónu.

TIP REDAKCIE
Telekom: Našu 5G sieť podporuje už 51 zariadení | ZOZNAM

Čo ostatné špecifikácie?

Ostatne má Xiaomi 12 Ultra ponúknuť 4 900 mAh batériu s podporou pre až 120 W nabíjanie, špičkový čip Snapdragon 8 Gen 1 od Qualcommu, bleskovú RAM o kapacite 12 GB a taktiež rýchle úložisko. Z prednej strany bude tieto komponenty prekrývať kvalitný displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Jeho súčasťou má byť aj 32 Mpx selfie senzor. Jeho možný vizuál môžete vidieť na titulnej fotografii tohto článku, o ktorú sa postaral web LetsGoDigital.

Kedy sa dopracuje na trh? Na túto otázku zatiaľ nepoznáme presnú odpoveď. Niektorí však predpokladajú, že sa tak stane počas tretieho kvartálu aktuálneho fiškálneho roku, čiže medzi júlom a septembrom. Nie je preto vylúčené, že zariadenie nebude poháňať Snapdragon 8 Gen 1, ale jeho novšia a výkonnejšia verzia.