Smutná rozlúčka: Samsung ukončuje softvérovú podporu pre Galaxy S9 a S9+

Poslednou aktualizáciou, ktorej sa séria Galaxy S9 dočkala, bola marcová bezpečnostná záplata.

Všetko dobré sa raz musí skončiť. Žiaľ, platí to aj o prémiových smartfónoch, pre ktoré výrobcovia časom ukončujú softvérovú podporu. Po novom sa musíme rozlúčiť s ďalšími komunitou milovanými zariadeniami. Konkrétne je reč o dvojici Galaxy S9 a Galaxy S9+, čiže vlajkových lodiach, ktoré Samsung predstavil ešte v roku 2018.

Hoci tieto smartfóny poháňa dnes už neaktuálny Android 10 v kombinácii s rozhraním One UI 2.5, Samsung pre ne aj naďalej sprístupňoval bezpečnostné záplaty, čím dodatočne predlžoval ich životnosť. Od ich debutu však ubehli už viac ako 4 roky, a teda prišiel čas na rozlúčku. Ďalšej aktualizácie sa zariadenia už nikdy nedočkajú. O téme informuje server Android Authority.

Poslednou aktualizáciou, ktorej sa séria Galaxy S9 dočkala, bola marcová bezpečnostná záplata. Treba pripomenúť, že zariadenia v poslednom roku softvérovej podpory nedostávajú aktualizácie každý mesiac, ale len raz za štvrťrok.

Starý za nový?

Ak náhodou stále vlastníte Galaxy S9 alebo Galaxy S9+ a uvažujete o prechode na novší model, Samsung na svojej stránke ponúka možnosť výmeny starého zariadenia za cenový bonus. Ponuka platí pre najnovší rad Galaxy S22, pri ktorom môžete za svoje staršie zariadenie získať zľavu vo výške až 200 € a taktiež bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds Pro.

TIP REDAKCIE
Na Slovensko prichádza nový hráč: Značka TECNO zamieša kartami v strednej triede
Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať