fitbit charge 5

Fitbit Charge 5: Nový športový náramok má blízko k hodinkám, stojí 180 eur

Najpokročilejší fitness tracker súčasnosti.

Spoločnosť Fitbit oficiálne predstavila novú generáciu svojho prémiového športového náramku Charge 5, ktorý pokojne, s privretými očami, zastúpi väčšie a mohutnejšie smart hodinky. Nový zápästný asistent toho ponúka viac ako dosť vzhľadom na to, že ide „iba“ o náramok.

Fitbit Charge 5 prešiel omladzovacou kúrou. Je oblejší, o 10 percent štíhlejší a po novom zobrazí obsah na plnofarebnej obrazovke. Vodotesnosť 5ATM si prirodzene zachoval.

AMOLED panel disponuje v porovnaní s predchádzajúcim monochromatickým displejom dvojnásobnou svietivosťou. Tá sa hodí obzvlášť pri športovaní vonku za jasného slnečného počasia.

Novinkou je tiež funkcia Always On Display, v rámci ktorej bude obrazovka zobrazovať určitý typ informácií nepretržite. Na výber je 20 štylizovaných ciferníkov.

fitbit charge 5
Foto: Fitbit

GPS, GLONASS a NFC modul doplnili senzory EKG a EDA, ktoré náramok prevzal z hodiniek Sense. Zabezpečia nepretržité monitorovanie srdcového tepu, stresu, spánku, nasýtenia krvi kyslíkom, frekvencie dýchania alebo teploty pokožky.

EDA je snímač elektrodermálnej aktivity. Senzor sleduje zmeny elektrickej vodivosti pokožky a potu, na základe čoho vyhodnotí úroveň stresu a ukáže, ako naň používateľ reaguje.

hodinky
Foto: Fitbit

Náramok dokáže zobraziť upozornenia z pripojeného smartfónu, obsahuje platobnú službu Fitbit Pay či podrobné metriky prednášajúce komplexný obraz o zdraví a fyzickej kondičke používateľa aj s príslušnými odporúčaniami.

K dispozícii je 20 prednastavených tréningových režimov ako aj funkcia SmartTrack, ktorá automaticky rozpozná typ fyzickej aktivity a začne ju monitorovať.

Fitbit uvádza, že náramok vydrží na jedno nabitie fungovať 7 dní. V praxi však môže byť výdrž kratšia. Funkcia stále zapnutej obrazovky a väčší počet senzorov si zrejme vypýtajú svoju energetickú daň. Ak vás zaujíma výdrž v GPS režime, dostať by ste mali minimálne 5 hodín.

fitbit charge 5
Foto: Fitbit

Prevádzkové podmienky sú ohraničené teplotou od -10 do 45 stupňov Celzia a nadmorskou výškou 8535 metrov. Výstup na Everest teda úplne nepokryjú, no to asi nikomu vadiť nebude.

Náramok Fitbit Charge 5 má k hodinkám blízko nielen výbavou, ale aj cenou. Záujemca si musí pripraviť bez mála 180 eur. Cena tak oproti predchádzajúcej generácii stúpla. Náramok sa dá predbežne objednať už teraz, s doručovaním výrobca začne v priebehu budúceho mesiaca.

naramok
Remienok z kože stojí takmer 50 eur. Foto: Fitbit

Ďalšie náklady dokáže vyrobiť príslušenstvo – vymeniteľné voliteľné náramky a predplatné Fitbit Premium. Na 6 mesiacov ho k náramku dostanete zadarmo, inak stojí 8,99 eur mesačne.

Služba obsahuje rozšírené štatistiky o zdraví, kondícii a spánku, rozličné tréningy, odporúčania, dychové cvičenia a ďalší obsah vhodný pre zarytých vyznávačov zdravého a aktívneho životného štýlu.

Spoločnosť Fitbit patrí Googlu, ktorý pred časom predstavil operačný systém Wear OS 3. Avizoval vtedy, že sa vynovený systém dostane aj do zariadení Fitbit. Náramok Charge 5 zostáva verný pôvodnej softvérovej platforme. Na prvý produkt Fitbit s Wear OS 3 si musíme počkať.

Aktuálna cena náramku Fitbit Charge 4