Blackview BV8800: Odolný smartfón, ktorý sa pýši nielen solídnym telom!

Nechýba plynulý displej, gigantická batéria či výkonný procesor.

Spoločnosť Blackview, ktorá je známa pre svoje odolné telefóny, začiatkom tohto roka uviedla na trh model Blackview BV8800. A hoci sú zariadenia z tohto segmentu všeobecne známe tým, že okrem odolného tela toho veľa neponúkajú, nie pri všetkých je tomu naozaj tak.

Prednú stranu zariadenia pokrýva veľký displej uhlopriečkou 6,58 palca, rozlíšením FHD+ a obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Zobrazený obsah tak nebude len kvalitný a ostrý, ale aj plynulý, čo je vždy veľké plus.

Zdroj: Blackview

O podporu vyššej obnovovacej frekvencie sa zasluhuje čipset, ktorého úlohu plní Helio G96 od spoločnosti MediaTek. Ten je podľa spoločnosti oveľa rýchlejší v porovnaní s konkurenčným Snapdragon 660 od Qualcommu, a to nielen v benchmarkoch, ale aj pri reálnom používaní.

Procesor úzko spolupracuje s 8 GB operačnej pamäte (LPDDR4X) a 128 GB interného úložiska (UFS 2.1).

Čo sa týka softvéru, Blackview BV8800 kombinuje Android 11 s najnovšou verziou rozhrania Doke OS, ktoré sa zameriava na všetky aspekty dôležité pre používateľa – estetika, interaktivita a efektivita.

Zdroj: Blackview

Späť k interiéru, zabudnúť nemôžeme ani na gigantickú batériu s kapacitou 8 380 mAh, ktorá zaručuje výdrž až na niekoľko dní, v standby režime dokonca až mesiac. Samozrejme, presný čas závisí od náročnosti užívateľa. Výrobca dokonca nezabudol ani na rýchle 30 W nabíjanie. Blackview BV8800 taktiež disponuje podporou pre reverzné nabíjanie, vďaka čomu dokáže poslúžiť aj ako powerbanka pre vaše ďalšie zariadenia.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí

V rámci optiky sa možno v hlavnej úlohe tešiť na 50 Mpx objektív ISOCELL JN1 od spoločnosti Samsung, vďaka ktorému bude fotenie a natáčanie videí vynikajúcim zážitkom. Zostava ďalej obsahuje 20 Mpx objektív Sony IMX376 s nočným videním, 8 Mpx širokouhlý senzor so 117-stupňovým zorným poľom a 2 Mpx hĺbkový snímač. Na prednej strane zaujal svoju pozíciu 16 Mpx selfie fotoaparát.

Pre maximalizáciu používateľského zážitku výrobca vybavil foto zostavu v BV8800 rôznymi zaujímavými funkciami, ako napríklad skrášlenie za pomoci umelej inteligencie, režim fotenia pod vodou, portérový režim či dokonca profesionálny režim.

Spomenúť taktiež musíme prepracovaný režim nočného snímania, vďaka ktorému budete mať detailný prehľad o svojom okolí aj v tej najväčšej tme.

Zdroj: Blackview

Čo sa týka odolnosti, BV8800 získal viacero certifikácií, a to IP68, IP68K a MIL-STD-810H. V skratke, ide o zariadenie, ktoré dokáže vydržať kontakt s vodou, nárazmi, hlinou i prachom, čo z neho robí vynikajúceho spoločníka aj do tých najnáročnejších podmienok.

Blackview BV8800 si môžete zadovážiť prostredníctvom oficiálneho obchodu Blackview za výhodnú cenu 299,99 dolárov. Alternatívou je Aliexpress, kde vás zariadenie bude stáť od 274 eur vyššie.