Garmin oprášil svoj športový náramok, po 4 rokoch predstavil Vivosmart 5

Osvedčené športové funkcie v kompaktnom a ľahkom prevedení.

Spoločnosť Garmin predstavila začiatkom tohto roka nové generácie svojich športových hodiniek, no nezabudla ani na niečo decentnejšie. Reč je, samozrejme, o náramku Vivosmart 5, ktorý prichádza v novej verzii po celých 4 rokoch.

Garmin Vivosmart 5 sa výraznejšie nelíši od svojho predchodcu. Výnimkou je však oveľa väčší displej (o 66 %) a širší silikónový remienok. Monochromatický OLED displej má rozmery 10,5 mm x 18,5 mm a rozlíšenie 88 x 154 pixelov. Hneď pod ním sa nachádza fyzické tlačidlo. Remienky sú po novom vymeniteľné.

Nový fitness náramok je vybavený množstvom športovo-zdravotných funkcií, ktoré poznáme aj z inteligentných hodiniek výrobcu. GPS ale chýba. Údaje o polohe bude náramok čerpať z pripojeného smartfónu (Bluetooth, ANT+), odsleduje teda aj vzdialenosť, tempo či rýchlosť počas behu alebo napríklad cyklistiky.

garmin vivosmart 5
Foto: Garmin

Súprava metrík obsahuje monitorovanie krokov, spálených kalórií, stresu, kvality spánku, nepretržité sledovanie srdcovej frekvencie, nechýba nasýtenie krvi kyslíkom, funkcia Body Battery, detekcia nehôd, sledovanie dychu a v neposlednom rade kondičného veku.

Samozrejmosťou je automatická synchronizácia s aplikáciou Garmin Connect, upozornenia na prichádzajúce hovory, sms a e-maily a taktiež odolnosť voči vode. S náramkom Vivosmart 5 môže športovec plávať, behať v daždi a sprchovať sa. S náramkom ale používateľ v obchode nezaplatí, službu Garmin Pay nepodporuje.

TIP REDAKCIE
Hanba na sto honov: Google Pixel Watch vraj poháňa 4-ročný procesor
Garmin Vivosmart 5
Foto: Garmin

Vivosmart 5 vydrží na jedno nabitie fungovať maximálne 7 dní. Pri intenzívnejšom využívaní v spojení so smartfónom kvôli GPS bude výdrž kratšia, no aj tak by mala s dostatočnou rezervou pokryť celý, aj časovo náročnejší tréning.

Garmin si za svoje sofistikované športovo-zdravotné funkcie nechá náležite zaplatiť. Náramok Vivosmart 5 stojí podľa stránky oficiálneho distribútora pre slovenský trh 149,99 eur. Dostupný je v bielej, čiernej a zelenej farbe a v dvoch veľkostiach.

Priama konkurencia? Určite náramok Fitbit Charge 5. Na rozdiel od Garminu ponúka plnofarebný OLED displej a integrované GPS. Bežná výdrž je rovnaká – 7 dní. V GPS režime však výrazne poklesne, a to na minimálne 5 hodín.

Kto hľadá niečo podstate lacnejšie, siahnuť môže po náramku Xiaomi Mi Smart Band 6 alebo napríklad Huawei Band 6.