Diablo Immortal príde 2. júna: Popri smartfónoch sa dostane aj do počítačov

Snáď bude stáť za zo.

Diablo Immortal mieri do finále. Spoločnosť Blizzard oficiálne oznámila, že hru vypustí do mobilného sveta Android a iOS smartfónov 2. júna 2022. Pri nich to však nezostane, vývojári avizujú i verziu pre počítače, ktorá ale bude dostupná v otvorenom beta režime.

Hru Diablo Immortal predstavil Blizzard v roku 2018 na podujatí BlizzCon. Hráčska verejnosť na ňu ale potleskom nezareagovala, titul si vyslúžil značnú kritiku. Po roku, rovnako na podujatí BlizzCon, spoločnosť ohlásila, že vo vývoji hry napreduje, čo dokázala videom zachytávajúcim lokácie, hrdinov a celkovú hrateľnosť.

Ani v roku 2019 Blizzard neprezradil, kedy plánuje hru vydať. Špekulovalo sa o roku 2020 alebo 2021. Vlani v auguste sme sa konečne dozvedeli, že Diablo Immortal príde niekedy v prvom polroku 2022. Teraz je už jasné, že tvorcovia svoj sľub dodržia.

diablo immortal
Diablo Immortal

Dej hry Diablo Immortal je zasadený do obdobia medzi titulmi Diablo II a Diablo III. Vývojári avizujú, že súčasťou dlho očakávaného online MMORPG budú nové postavy, príbeh a ďalší obsah.

TIP REDAKCIE
Sezóna kolobežiek naplno začala: Po zrážke auta a kolobežky zomrel 57-ročný Slovák

Potvrdzujú tiež kompatibilitu naprieč platformami, čo sa netýka len samotného hrania s inými hráčmi, ale aj možnosti presúvať svoj postup medzi rôznymi zariadeniami. Podporované budú ovládače tretích strán a taktiež PC klávesnice.

Diablo Immortal môže byť obeťou prehnaných očakávaní, v každom prípade sme zvedaví na to, ako sa titul v hráčskej komunite ujme. Skúsení vývojári mali dosť času na to, aby pripravili niečo, čo dokáže osloviť masy. Obzvlášť, ak je reč o mobilných zariadeniach, ktoré sú v hernom biznise čoraz dôležitejšie.

Najnovšie Diablo určite nie je poslednou mobilnou zastávkou vývojárov. Blizzard vo februári potvrdil, že do smartfónov prenesie hru World of Warcraft. Viac detailov o tejto novinke plánuje spoločnosť prezradiť v najbližších týždňoch.

Ako inak, spolu s dátumom vydania Blizzard uvoľnil aj čerstvý trailer, ktorý si môžete pozrieť nižšie. Predbežné registrácie sprostredkuje oficiálna stránka hry (TU).