Apple Watch majú problém s displejom, výrobca ich zvoláva do servisov

Opravu vykoná bezplatne.

Spoločnosť Apple v piatok na svojich stránkach informovala zákazníkov, že časť hodiniek Apple Watch môže mať problém s displejom. Konkrétne stojí na strane obrazovky, ktorá môže natrvalo zhasnúť. Tým pádom sa hodinky stanú nepoužiteľnými.

Dobrou správou je, že tento problém ovplyvňuje iba malú skupinu z doteraz vyrobených hodiniek Apple Watch. Presnejšie, ide o predposledné verzie Series 6 v 40 mm veľkosti, ktoré boli vyrobené medzi aprílom a septembrom 2021.

Apple hodinky existujúcim vlastníkom opraví bezplatne, a to prostredníctvom autorizovaných servisov. Pre spotrebiteľov zároveň spoločnosť pripravila nástroj, kde si môžu uveriť, či majú nárok na bezplatnú opravu.

Na tejto zvýraznenej stránke je potrebné zadať do viditeľného poľa sériové číslo hodiniek Apple Watch. V pravom hornom rohu je okrem toho nutné vybrať krajinu, z ktorej zákazník pochádza, resp. v ktorej si hodinky zakúpil.

TIP REDAKCIE
Ruský Yandex má problém: Fíni jeho datacentrum odstrihli od elektriny!
apple watch
Ilustr. foto: Apple

Sériové číslo hodiniek sa dá nájsť priamo v ich nastaveniach, prípadne v mobilnej aplikácii Apple Watch, v sekcii Moje hodinky. V oboch prípadoch stačí otvoriť záložku Všeobecné a nechať si zobraziť základné informácie o zariadení.

Nárok na bezplatnú opravu majú podľa oznámenia Apple iba plne funkčné, inak nepoškodené hodinky. Pokiaľ majú napríklad pokazený mikrofón či digitálnu korunku, servis najskôr opraví tieto súčasti (za peniaze), až potom vymení displej (bezplatne).

Do servisov sa ale nejak extra ponáhľať netreba. Nárok na opravu obrazovky majú hodinky do 2 rokov od času, kedy boli zakúpené v maloobchodnom predaji. Apple Watch Series 6 boli predstavené a zároveň uvedené na trh v septembri 2020.