Diablo Immortal: Prečo je čerstvo predstavený titul najväčším fiaskom Blizzardu?

Predstavenie mobilnej verzie populárnej hernej pecky Diablo lll podľa všetkého na divákov nezapôsobilo tak, ako Blizzard očakával. Z obrovského davu divákov bolo v priebehu udalosti počuť len veľmi málo potleskov, pričom počas Q&A sa dokonca jeden z nich spýtal, či náhodou nejde o opozdený prvoaprílový žart.

Predstavenie mobilnej verzie populárnej hernej pecky Diablo podľa všetkého na divákov nezapôsobilo tak, ako Blizzard očakával. Z obrovského davu divákov bolo v priebehu udalosti počuť len veľmi málo potleskov, pričom počas Q&A sa dokonca jeden z nich spýtal, či náhodou nejde o oneskorený prvoaprílový žart.

Prečo sa ale Diablo Immortal stretol s tak obrovskou vlnou negatívnej reakcie? Dôvodov je hneď niekoľko.

Ďalší rok, ďalšie nič

Mnoho divákov, ktorí za svoje miesto v dave zaplatili nemalé peniaze, očakávali, že po štyroch rokoch sa konečne dočkajú ďalšieho veľkého oznámenia týkajúceho sa ich obľúbeného titulu Diablo lll. Posledným väčším rozšírením obsahu tohto RPG bol totiž datadisk Reaper of Souls, ktorý vyšiel ešte v roku 2014. Niet divu, že mnohí boli sklamaní, keďže jediné, čo dostali, bola prerobená verzia hry pre smartfóny.

Bude Diablo Immortal pay-to-win?

To je však len jeden z dôvodov, prečo je tohtoročný BlizzCon považovaný za jedno veľké fiasko. Problém je totiž aj v hre samotnej. Blizzard sa rozhodol spolupracovať s čínskou firmou NetEase, ktorá je okrem iného známa aj svojími pay-to-win hrami. Mnohí sa teda právom obávajú, že Diablo Immortal bude kvôli tejto kontroverznej spolupráci len ďalším z mnohých titulov, kde budú najväčšiu rolu hrať reálne peniaze a nie investovaný čas.

“Pravoaprílový žart?”

Mnohých isto šokoval aj jeden z už zrejme bývalých fanúšikov spoločnosti, ktorý sa počas sekcie Q&A opýtal, či je toto celé predstavenie len oneskorený prvoaprílový žart. Prítomným na javisku sa síce objavil úsmev na tvári, no isto ich to veľmi nepotešilo.

Tím sa k celej situácii vyjadril v zmysle, že chce, aby bolo Diablo (v určitej podobe) hrateľné na čo najviac platformách. A keďže je hra dostupná už na PC a konzolách, spoločnosť sa rozhodla titul pretlačiť aj do smartfónov. Mnohí však na toto vysvetlenie reagovali obviňovaním Blizzardu z toho, že mu ide len o zárobok, keďže mikrotransakcie v mobilných hrách sú štatisticky jednými z najfrekventovanejších spomedzi všetkých platforiem.

TIP REDAKCIE
Android 12 pre smartfóny ASUS: Výrobca zverejnil aktualizačný plán

Cenzúra kritiky

Posledným, no dosť veľkým problémom pre Blizzard je jeho rozhodnutie pohrať sa s negatívnymi ohlasmi pod obidvoma hernými trailermi (cinematic a gameplay). Mnoho ľudí si všimlo, že počet negatívnych komentárov, dislikov a aj pozretí spod videí ubúdal v naozaj nemalých množstvách. O akých množstvách hovoríme si môžeš pozrieť priamo tu.

FOTO: YouTube

Každá veľká herná spoločnosť sem-tam spraví chybu, no to, čo dokázal Blizzard “spackať” za tak krátke obdobie, sa naozaj nedá nazvať inak, než fiaskom.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať