garmin vivosmart 4

Vivosmart od Garminu sa po 4 rokoch dočká novej generácie

Stále bez GPS, no s väčším displejom a zrejme aj rovnakou cenou.

Garmin Vivosmart 4 je šikovným športovým náramkom pre monitorovanie zdravia a kondície. Pýši sa ľahkosťou, odolnosťou voči vode, dlhou výdržou a v neposlednom rade zaujímavou cenou, hoci nie je najnižšia. Aspoň v porovnaní s hviezdou tohto žánru, náramkom Mi Smart Band od Xiaomi.

Garmin Vivosmart 4 má však svoje najlepšie časy dávno za sebou, aj keď môže svojim majiteľom dobre slúžiť i v súčasnosti. Výrobca ho predstavil v roku 2018 v auguste. Garmin na svoj cenovo dostupný fitness tracker nezabudol, chystá novú generáciu, ako zistil nemecký server winfuture.de.

Garmin Vivosmart 5
Zdroj: winfuture.de

Podľa uverejnených fotografií sa nič revolučné konať nebude, no minimálne v jednom ohľade dôjde k citeľnému zlepšeniu. Súčasný model má veľmi úzky displej, čo nakoniec kritizovali mnohí recenzenti.

Garmin Vivosmart 5 dostane až o 66 % väčšiu obrazovku. Stále pôjde o monochromatický, a tým pádom energeticky nenáročný OLED panel. Nový model inak vyzerá takmer identicky ako súčasná verzia.

Garmin Vivosmart 5
Zdroj: winfuture.de

Na jeho palube sa budú nachádzať všetky obvyklé nástroje pre monitorovanie kondície a zdravia, napríklad srdcového tepu, úroveň energie, okysličenia krvi, počtu spálených kalórií, absolvovanej vzdialenosti, trvania tréningu či nastúpaných poschodí (barometrický výškomer).

TIP REDAKCIE
Svet je v šoku: Vynašli vírus, ktorý na smartfóne funguje aj vtedy, keď je vypnutý

Chýbať nebude ani hodnotenie kvality spánku či odosielanie núdzových správ, pokiaľ bude náramok pripojený k smartfónu. Vďaka avizovanej vodotesnosti si ho užijú aj plavci alebo športovci, ktorí sa neboja behať v daždi či snehu.

Garmin Vivosmart 5
Zdroj: winfuture.de

Garmin Vivosmart 5 by mal na jedno nabitie fungovať celých 7 dní. Ak sa zatiaľ neoficiálne správy potvrdia, cena náramku sa viac menej nezmení. Stáť by mal teda okolo 130 eur, prípadne menej. Stále aktuálna verzia časom zlacnela, dnes sa dá kúpiť aj za menej ako 90 eur.

Garmin Vivosmart 5
Zdroj: winfuture.de

Garmin Vivosmart 5 môže byť skvelou voľbou pre tých športovcov, ktorí nechcú nosiť na ruke drahšie a rozmernejšie inteligentné hodinky a zároveň im nebude chýbať GPS. Kto by chcel niečo lacnejšie v tejto triede, siahnuť môže po už spomínanom náramku Mi Smart Band 6 od Xiaomi.

Naopak, drahšiu alternatívu predstavuje Fitbit Charge 5 s farebným displejom a GPS konektivitou. V tejto chvíli nevieme, kedy Garmin novú generáciu svojho športového náramku predstaví. Keďže však už po internete kolujú jeho fotografie, nemalo byt to trvať dlho.