Android 13: Samsung vraj urýchli nasadenie novej verzie systému

Dostupná bude s inovovaným rozhraním One UI 5.0.

Spoločnosť Samsung si v posledných mesiacoch vylepšila svoje aktualizačné renomé. Vydávanie nových verzií Androidu urýchlila, vybraným zariadeniam navyše poskytuje dlhšiu softvérovú podporu. Android 13 výnimkou nebude. Ako uvádza server Sammobile, používatelia si ho možno vyskúšajú o niečo skôr.

Ak sú jeho informácie správne, Samsung otvorí verejný testovací beta program pre Android 13 s One UI 5.0 v horizonte najbližších 3 až 4 mesiacov. Vlastníci podporovaných smartfónov a tabletov si tak budú môcť novú verziu systému vyskúšať najneskôr v júli.

Pripomenieme, že otvorenú betu systému Android 12 určenú pre širšiu verejnosť Samsung v minulom roku sprístupnil až v septembri.

Beta programy zohrávajú dôležitú úlohu v nasadzovaní nových verzií operačných systémov. Výrobcovia vďaka nim získavajú od zapojených testerov spätnú väzbu, prostredníctvom ktorej upozorňujú na rôzne chyby, problémy s optimalizáciou a hodnotia celkový zážitok z používania softvéru.

android 13
Ilustr. foto: Google

Včasnejšie otvorenie beta programu môže tým pádom urýchliť nasadenie stabilnej verzie operačného systému. Samsung vzdal prvú aktualizáciu na Android 12 v polovici novembra 2021 (Galaxy S21). Tento rok by mohol byť ešte rýchlejší.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí

Nárok na aktualizáciu na Android 13 majú desiatky zariadení značky Samsung. Prednosť však dostávajú vlajkové lode a novšie smartfóny a tablety. Podobne ako vlani, prvou na rane by mala byť najnovšia séria smartfónov Galaxy S.

Android 13

Android 12 predstavoval najväčšiu aktualizáciu operačného systému za posledné roky. Android 13 takou veľkou inováciou asi nebude, no napriek tomu so sebou prinesie celý rad vylepšení a nových funkcií.

Nová verzia systému je predmetom vývoja, Google doposiaľ uvoľnil iba verzie určené pre vývojárov. Na prvú betu si musíme ešte počkať. S najväčšou pravdepodobnosťou ju spoločnosť predvedie na májovej konferencii Google I/O.

android 13
Foto: Google

Výhodu v tomto smere budú mať majitelia smartfónov Google Pixel, ktorí sa k nej dostanú ako prví. Očakávame, že sa zoznam kompatibilných modelov tento rok rozšíri.