samsung galaxy S22

PRÍJEMNÉ PREKVAPENIE: Samsung Galaxy S22 + ďalšie modely dostanú až 4 veľké aktualizácie!

Samsung opäť predlžuje softvérovú podporu.

Spoločnosť Samsung v auguste 2020 oznámila, že vybraným smartfónom a tabletom doručí tri veľké aktualizácie operačného systému. Okrem toho sa zaviazala, že im bude aktualizácie zabezpečenia poskytovať po dobu až 4 rokov.

Samsung do klubu Galaxy zariadení s predĺženou softvérovou podporou nezaradil iba vlajkové, teda tie najdrahšie smartfóny a tablety zo svojej produkcie. Benefit patrí aj niekoľkým smartfónom zo strednej triedy Galaxy A.

Juhokórejský výrobca vtedy uviedol, že rozhodnutie doručovať tri generácie operačného systému Android prijal, pretože zákazníci už tak často nemenia svoje staré smartfóny za nové.

Samsung Galaxy S22 Ultra

Teraz, počas premiéry top-end zariadení Galaxy S22 a Galaxy Tab S8 Samsung prekvapil správou, že softvérovú podporu opäť predlžuje. A to na úroveň, ktorá je vo svete Android zariadení výnimočná.

4 aktualizácie OS, 5 rokov bezpečnostných záplat

Zákazníci, ktorí si zakúpia jeden zo smartfónov Galaxy S22 alebo tabletov Galaxy Tab S8, získajú až 4 veľké aktualizácie operačného systému a 5 rokov bezpečnostných záplat. Keďže zariadenia prichádzajú na trh s verziou Android 12 (One UI 4.0), ich finálnou stanicou bude verzia Android 16.

TIP REDAKCIE
MMR: Slováci vyvinuli monitorovací systém, ktorý dokáže asistovať ozbrojeným aj záchranným zložkám!

Poslednú aktualizáciu zabezpečenia dostanú smartfóny a tablety v roku 2027. Dobrá správa navyše, predĺžená softvérová podpora platí aj pre minuloročné vlajkové lode Galaxy S21 vrátane modelu Galaxy S21 FE, ako aj pre Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3.

K skôr oznámenému harmonogramu si tak môžu vlastníci týchto modelov pripočítať jednu veľkú aktualizáciu navyše a zároveň ďalší rok bezpečnostnej softvérovej podpory. Takúto aktualizačnú úroveň by mali dostať aj nové smartfóny Galaxy A, ktoré budú predstavené neskôr v tomto roku. O tom sa však presvedčíme až keď to bude aktuálne.

Aby sme nezabudli, 4 generácie operačného systému obdržia tiež inteligentné hodinky Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic. Pripomenieme, že ich poháňa operačný systém Wear OS 3.0 so systémovou nadstavbou One UI Watch.