Legendárna krimi lahôdka sa vracia. Remedy oznámilo remake prvých Max Payne!

Nápad vytvoriť remake prvých dvoch dielov prišiel zo strany Remedy, ktorá potrebovala, aby ho kompetentné osoby z Rockstar odklepli.

Ak ste patrili medzi vášnivých PC hráčov na začiatku aktuálneho milénia, pravdepodobne sa na pracovnej ploche vášho počítača nachádzal aspoň jeden z dielov legendárnej hernej série Max Payne. Išlo o strieľačky z pohľadu tretej osoby, ktoré mnohí do dnešného dňa považujú za jedny z najlepších výtvorov herného priemyslu.

Nejedného fanúšika tak iste poteší správa, že prvé dva diely série, čiže Max Payne a Max Payne 2: The Fall of Max Payne, v budúcnosti čaká remake. Ako píše server PC Gamer, tento remake bude distribuovaný v podobe jedného, respektíve spoločného balíka.

Štúdio Remedy však uvádza, že tak skoro sa ho nedočkáme. Projekt len nedávno konečne dostal zelenú, pričom aktuálne má byť vo fáze vývoja konceptu.

Rockstar prikladá ruku k dielu

Hoci Remedy vydalo pôvodné hry Max Payne, o ich vydanie sa starala spoločnosť Rockstar, ktorá má pod palcom aj autorské práva. Nápad vytvoriť remake prvých dvoch dielov prišiel zo strany Remedy, ktorá potrebovala, aby ho kompetentné osoby z Rockstar odklepli. A tak sa aj stalo. Sam Houser, spoluzakladateľ Rockstar Games, vraj bol touto myšlienkou nadšený.

TIP REDAKCIE
Začal sa šíriť nový typ kliešťa: Jedno uhryznutie spôsobuje alergiu na mäso

Rockstar Games, herný gigant, ktorý stojí napríklad za sériou GTA či Red Dead Redemption, má mať na starosti financovanie vývoja prerábky. Remedy vraj použije svoj herný engine Northlight.

Príležitosť na nápravu renomé

Dúfajme, že remake prvých Max Payne nestretne rovnaké nešťastie ako remaster GTA III, GTA Vice City a GTA San Andreas. Rockstar totiž po vydaní prerobených verzií stiahol pôvodné hry z predaja, čo mnohých nahnevalo, nakoľko trilógia mala doslova katastrofálny debut plný chýb a iných problémov.