xiaomi 12 pro

Xiaomi 12 a 12 Pro: Poznáme približné ceny pre Európu!

Mobilné novinky by mali onedlho opustiť hranice Číny.

Spoločnosť Xiaomi uzavrela rok 2021 trojicou nových smartfónov, ktoré sa zatiaľ predávajú na čínskom trhu. Zariadenia Xiaomi 12, 12 Pro a 12X sa dostanú aj na medzinárodný trh a nemalo by to vôbec trvať dlho.

Pokiaľ sa server pricebaba.com nemýli, smartfóny Xiaomi 12 a 12 Pro pricestujú do Európy a ďalších oblastí sveta už 15. marca 2022. Uvedený web zároveň získal maloobchodné odporúčané ceny trojice smartfónov, za ktoré by mali byť dostupné v európskom regióne.

Približné cenové rozpätie mobilných noviniek sa na verejnosti objavilo už skôr. Na rozdiel od predchádzajúcej správy z minulého mesiaca portál pricebaba.com uverejnil presnejšie ceny modelov Xiaomi 12 a 12 Pro.

Prvý menovaný model by mal byť v našom regióne dostupný za cenu 899 eur. Počíta sa s verziou s 8 GB operačnou pamäťou a 128 GB úložiskom. Model s 256 GB RAM bude zákonite o niečo drahší, pokiaľ sa teda bude v Európe predávať aj takéto prevedenie.

TIP REDAKCIE
Na Slovensko prichádza nový hráč: Značka TECNO zamieša kartami v strednej triede
xiaomi 12
Foto: Xiaomi

Lepšie vybavený Xiaomi 12 Pro by mal dostať cenovku na úrovni 1 099 eur. Za tieto peniaze zákazník pravdepodobne získa 8 GB operačnú pamäť a 256 GB priestor pre obsah. Povráva sa tiež o verzii s 12 GB RAM a 256 GB ROM.

Xiaomi 12X zdroj nespomína. Podľa predchádzajúcej správy by si však mal výrobca za tento model vypýtať niečo medzi 600 a 700 eurami. Aj tu sa ponúkajú dve pamäťové konfigurácie – 8/128 GB a 8/256 GB.

Medzi čínskymi a medzinárodnými verziami smartfónov by nemal byť žiadny rozdiel. Dizajn bude totožný, čo bude s najväčšou pravdepodobnosťou platiť aj o hardvérovej výbave (TU). Ako obvykle, na oficiálne avízo si musíme ešte chvíľu počkať.