Sony a Honda spoja sily: Založia spoločnosť na výrobu elektromobilov, prvý model je naplánovaný na 2025

Honda bude mať na starosti výrobu, Sony bude utilizovať svoje kapacity v oblasti obrazových senzorov, telekomunikácie a zábavy a ich spoločný podnik bude zameraný na dizajn, vývoj a predaj.

Spoločnosti Sony a Honda majú spojiť sily za účelom vytvorenia úplne novej firmy zameranej na výrobu elektromobilov. Podnik ešte nie je finalizovaný, no obe strany podpísali memorandum o porozumení, v ktorom sa uvádza ich zámer. Hoci jeho oficiálny názov zatiaľ nepoznáme, predpokladá sa, že vznikne ešte tento rok, píše server The Verge.

Novovzniknutá firma bude kombinovať tie najlepšie schopnosti oboch zúčastnených spoločností. Honda bude mať na starosti výrobu, Sony bude utilizovať svoje kapacity v oblasti obrazových senzorov, telekomunikácie a zábavy a ich spoločný podnik bude zameraný na dizajn, vývoj a predaj.

Honda a Sony: To najlepšie z oboch svetov

“Cieľom spoločnosti Sony je naplniť svet emóciami prostredníctvom sily kreativity a technológie,” uvádza sa vo vyhlásení od generálneho riaditeľa spoločnosti Sony, Kenichira Yoshidu. “Prostredníctvom tohto spojenectva so spoločnosťou Honda, ktorá počas mnohých rokov nazbierala rozsiahle globálne skúsenosti a úspechy v automobilovom priemysle a pokračuje v revolučných pokrokoch v tejto oblasti, máme v úmysle nadviazať na našu víziu “urobiť z priestoru mobility priestor plný emócií” a prispieť k vývoju mobility zameranej na bezpečnosť, zábavu a prispôsobivosť.”

“Nová spoločnosť sa bude snažiť stáť na čele inovácií, evolúcie a rozširovania mobility na celom svete, a to prostredníctvom širokého a ambiciózneho prístupu k vytváraniu hodnôt, ktoré prekonávajú očakávania a predstavy zákazníkov,” hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Honda, Toshihiro Mibe. “Budeme tak robiť využívaní špičkových technológií a know-how spoločnosti Honda vo vzťahu k životnému prostrediu a bezpečnosti a zároveň zosúladením technologických aktív oboch spoločností. Hoci Sony a Honda sú spoločnosti, ktoré majú mnoho historických a kultúrnych podobností, naše oblasti technologických znalostí sú veľmi odlišné. Preto verím, že toto spojenectvo, ktoré spája silné stránky našich dvoch spoločností, ponúka veľké možnosti pre budúcnosť mobility.”

Prvý krok smerom vpred

Sony už v minulosti párkrát naznačilo ambíciu ohľadom vstupu do automobilového priemyslu. Toto je však prvýkrát, čo v tomto smere podnikla konkrétny krok. Ako sme už spomenuli v úvode tohto článku, nová firma má vzniknúť ešte tento rok. Prvý elektromobil by mala priniesť v roku 2025.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím