xiaomi 12 pro

Xiaomi 12 skóruje: V priebehu 5 minút zarobil štvrť miliardy eur!

Okrem špičkového procesoru zariadenie zaujalo aj druhou generáciou nenáročného 2K displeja, ktorý okrem iného ponúka aj adaptívnu obnovovaciu frekvenciu.

Čínske Xiaomi tesne pred koncom roka predstavilo svetu svoj najnovší rad vlajkových lodí, teda aspoň jeho prvých členov. Konkrétne odhalilo základný model Xiaomi 12, výkonnejší Xiaomi 12 Pro a cenovo dostupnejší Xiaomi 12X. Podrobnejšie si o ich výbave môžete prečítať v tomto článku.

Predpreddaj zariadení odštartoval hneď po predstavení, čiže 28. decembra. A výrobca skutočne má byť na čo hrdý. Oficiálne totiž potvrdil, že prvá vlna zariadení zarobila v priebehu len 5 minút až 1,8 miliardy čínskych jüanov, čiže približne 251 miliónov eur. Prekonal tak predošlý rad Mi 11, ktorý za rovnaký časový úsek zarobil “len” 1,5 miliardy čínskych jüanov, teda 209 miliónov eur, píše Gizchina.

A niet sa čo čudovať. Zatiaľ najvyšší model, Xiaomi 12 Pro, ponúka vynikajúci pomer cena/výkon. V prepočte prichádza za 655, 696 a 751 eur. Za najnižšiu cenu dostanete 8 GB RAM a 128 GB interného úložiska, za najvyššiu zase konfiguráciu s 12 GB RAM a 256 GB interného úložiska.

TIP REDAKCIE
Motorola Razr 3 má dostať Snapdragon 8 Gen 1 a technológiu UWB

Ide taktiež o jeden z prvých smartfónov, ktorý si osvojil nový čipset Snapdragon 8 Gen 1 od spoločnosti Qualcomm. Prvotriedny výkon je teda zaručený. A hoci sa s týmto procesorom spájajú viaceré obavy a kritiky týkajúce sa narábania s teplotou, Xiaomi 12 Pro si dokázal počas 30-minútového hrania titulu Honor of Kings udržať nielen stabilné snímkovanie (priemerne 119,9 FPS), ale aj pomerne nízku maximálnu teplotu, ktorá činila 43,5 °C.

Okrem procesoru zariadenie zaujalo aj druhou generáciou nenáročného 2K displeja, ktorý okrem iného ponúka aj adaptívnu obnovovaciu frekvenciu.

Aktuálna cena modelu Xiaomi Mi 11

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať