Vývojári stojaci za Cyberpunk 2077 a The Witcher v Rusku a Bielorusku pozastavujú predaj svojich hier

CD Projekt Group už stihlo darovať 243 tisíc dolárov (221 tisíc eur) poľskej humanitárnej organizácií, ktorá aktívne pomáha na území obliehanej krajiny.

Štúdio CD Projekt Group, ktoré stojí za titulom Cyberpunk 2077 či legendárnou ságou The Witcher, reaguje na vyhrocujúci sa konflikt vo východnom regióne Európy. Jednoznačne prejavilo svoju podporu Ukrajine, v Rusku a Bielorusku pozastavilo predaj svojich hier.

Firma sa so svojim stanoviskom podelila prostredníctvom siete Twitter. Hry z oboch krajín sťahuje do odvolania, pravdepodobne dovtedy, kým sa situácia neukľudní. Rozhodnutie sa má týkať fyzických aj digitálnych kópií a taktiež všetkých hier distribuovaných prostredníctvom platformy GOG.

Herný priemysel pomáha Ukrajine

Toto pritom nie je jediný krok, ktorý štúdio podniklo na podporu Ukrajiny. CD Projekt Group už stihlo darovať 243 tisíc dolárov (221 tisíc eur) poľskej humanitárnej organizácií, ktorá aktívne pomáha na území obliehanej krajiny.

Zatiaľ je otázne, či sa ku CD Projekt Group pridajú aj iní renomovaní vývojári. Ukrajinský vicepremiér Mychajlo Fedorov nedávno vyzval všetky “spoločnosti zaoberajúce sa vývojom hier a esportovými platformami”, aby zablokovali všetky ruské a bieloruské účty, píše Digital Trends. V tomto ohľade vyzdvihol dve konkrétne firmy, a to Microsoft a Sony.

TIP REDAKCIE
WhatsApp bol vždy zadarmo, teraz bude aj platený: Kto zaň bude platiť?

Ak by sa aj tieto dve spoločnosti rozhodli pozastaviť svoju aktivitu na ruskom trhu, hráči v krajine by prakticky ostali úplne odrezaní od možnosti nákupu a eventuálne aj hrania videohier.

Kompletné stanovisko štúdia CD Projekt Group si môžete prečítať pod týmto odsekom.