studio display

Studio Display od Apple má 62 GB “zbytočného” úložiska. Prečo je tomu tak?

Studio Display z veľkej časti ponúka rovnaké špecifikácie ako iPad deviatej generácie. Je vybavený čipom A13 s taktom 2,65 GHz, 12 Mpx širokouhlou kamerou a 64 GB úložiskom.

Nový špičkový monitor od spoločnosti Apple, Studio Display, má podľa zistení šikovného vývojára disponovať 64 GB úložným priestorom. Ešte prekvapujúcejšou skutočnosťou však je, že na samotnú prevádzku využíva len 2 GB. Prečo sa teda výrobca rozhodol pre tak obrovské množstvo, aj keď nie je potrebné?

Ako píše server MacRumors, vysvetlením môže byť procesor, ktorý monitor používa. Studio Display je vybavený čipom A13 Bionic, ktorý môžeme nájsť aj v interiéri smartfónového radu iPhone 11 či tabletu iPad deviatej generácie. Žiadne z týchto zariadení pritom neprichádza s menej ako 64 GB úložiskom. To nám naznačuje, že menšie množstvá úložiska typu NAND nie sú s týmto vlajkovým čipom kompatibilné.

Za všetkým hľadaj peniaze

Nezabúdať treba ani na úspory z rozsahu, nakoľko výrobné náklady na spojenie A13 Bionic s menším množstvom úložiska môžu byť vyššie ako náklady na identický 64 GB systém, ktorý sa aktuálne používa v smartfónoch iPhone 11. Tie sú totiž ešte stále v predaji.

TIP REDAKCIE
Mars v tých najprecíznejších detailoch: Tieto nádherné 8K zábery musíte vidieť!

Z veľkej časti tak Studio Display ponúka rovnaké špecifikácie ako spomínaný iPad deviatej generácie. Je vybavený čipom A13 s taktom 2,65 GHz, 12 Mpx širokouhlou kamerou a 64 GB úložiskom. To nám taktiež prezrádza, že produkt je výkonnejší ako Apple TV 4K druhej generácie s čipom A12 Bionic a úložiskom o kapacite 32 GB.

Kedy čakať aktualizácie?

Spomenúť treba aj skutočnosť, že Studio Display beží na plnej verzii systému iOS 15.4, ktorý používa rovnaké zostavenie ako systém v smartfónoch iPhone, čo znamená, že aktualizácie funkcií displeja budú súčasťou aktualizácií iOS.